Z analizy raportu "Travel Pricing Outlook 2019" - to podsumowanie pięciu lat pracy ekspertów z Airlines Reporting Corporation i Expedia Group - wynika, że jest "kilka prawidłowości, które mogą być przydatne w trakcie zakupów związanych z podróżowaniem".

Reklama

Kiedy kupować bilety lotnicze?

Najlepszym czasem na zakup biletów lotniczych są weekendy, wynika z badań. Statystyki pokazują, że są one wówczas nawet o 20 proc. tańsze niż w pozostałe dni tygodnia.
"Warto zaznaczyć, że w niektóre niedziele jest jeszcze taniej. Zdarza się, że bilety są wówczas nawet o 36 procent tańsze" - można przeczytać w raporcie.

"Najgorszym czasem na tego typu zakupy są czwartki i piątki - w te dni bilety lotnicze są z reguły najdroższe".

Co do zasady najtaniej podróżuje się w tygodniu, szczególnie w czwartek lub piątek - za bilety na te dni możemy zapłacić nawet 10 procent mniej niż gdyby podróż odbywała się w innym dniu tygodnia. Z kolei najdroższe jest podróżowanie w niedzielę.

Na ile wcześniej kupować bilet?

Na ten temat teorii jest wiele - jedna mówi m.in., że najlepiej zrobić to na trzy miesiące przed planowaną podróżą. Z analiz ekspertów z Airlines Reporting Corporation i Expedia Group wynika, że powinny to być około trzy tygodnie przed lotem.

"Raport daje też pewne wskazówki na temat tego, kiedy powinniśmy dokonywać rezerwacji noclegów. Okazuje się, że najlepszym dniem jest piątek. Wówczas ceny w hostelach i hotelach są najniższe".