Na największych dworcach do dyspozycji podróżnych PKP Intercity będą informatorzy mobilni.

Reklama

PKP Intercity nie tylko wzmocni pociągi na najbardziej popularnych trasach, ale uruchomi też dodatkowe składy oraz poprowadzi je na wydłużonych trasach.

W środę 1 maja w trasę wyruszą trzy dodatkowe pociągi relacji Warszawa – Kraków, Kraków – Gdynia i Gdynia – Warszawa. W piątek 3 maja pociąg Ślęża relacji Wrocław – Warszawa pojedzie w wydłużonej relacji do Gdyni. W niedzielę 5 maja skład wróci z Gdyni do Wrocławia.

W sobotę 4 maja z Warszawy do Wrocławia pasażerowie będą mogli podróżować dodatkowym pociągiem. Dzień później skład pojedzie w odwrotnym kierunku.

Z kolei w niedzielę 5 maja pasażerowie będą mogli skorzystać z dwóch dodatkowych pociągów. Pierwszy relacji Kołobrzeg – Warszawa, a drugi relacji Kraków – Warszawa.

PKP Intercity zapowiada też, że w czasie majówki będzie na bieżąco monitorować frekwencję w swoich składach - jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, uzupełni je dodatkowymi wagonami.

W długi weekend majowy do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni, którzy 26 i 30 kwietnia oraz 5 maja na dziesięciu dworcach w największych miastach Polski (Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków Główny, Poznań, Szczecin, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki i znaleźć odpowiedni peron.

Również Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, zapowiadają uruchomienie na tegoroczny, długi majowy weekend dodatkowych pociągów. Będą one kursowały między Łodzią, Warszawą a Gdynią.