Stale dokonujemy przeglądu uzgodnień dotyczących bezpieczeństwa na wszystkich naszych lotniskach na świecie i zawiesiliśmy loty do Kairu na siedem dni w ramach środków ostrożności, by pozwolić na dalszą analizę - brzmi oświadczenie wydane w sobotę przez British Airways.

Reklama

W komunikacie dodano, że linie nigdy nie będą obsługiwać lotu, jeśli nie będzie to bezpieczne. Zapytana o szczegóły rzeczniczka przewoźnika odpowiedziała: - W sprawach bezpieczeństwa nigdy nie dyskutujemy.

Trzy źródła w egipskich portach lotniczych powiedziały agencji Reutera, że Brytyjczycy w środę i czwartek przeprowadzali kontrole bezpieczeństwa na lotnisku w Kairze.

Lufthansa zawiesiła na jeden dzień loty do Kairu

Reklama

Ze względów bezpieczeństwa linie lotnicze Lufthansa zawiesiły w sobotę wszystkie loty do Kairu. Przed północą niemiecki przewoźnik poinformował, że w niedzielę połączenia ze stolicą Egiptu zostaną wznowione.

- Bezpieczeństwo ma dla Lufthansy najwyższy priorytet, dlatego też prewencyjnie zawiesiliśmy na razie nasze loty do Kairu - ogłosiły w sobotę wieczorem niemieckie linie, nie podając jednak bliższych informacji o przyczynach tej decyzji.