• Ostatni długi weekend tego lata wypada od 15 do 19 sierpnia – jest więc szansa na wyjazd za miasto lub city break za granicą.
• Eksperci Bancovo sprawdzili, ile może kosztować wyjazd do wybranych miejsc w kraju i za granicą.
• Ceny dla dwóch osób w wersji ekonomicznej za 4 dni takiego wyjazdu wahają się między 1100 zł w Mikołajkach a 2300 zł w Mediolanie.

Reklama

Para, która chce się wybrać na 4-dniowy urlop w środku sezonu w Polsce, musi liczyć się z kosztami od ponad 1100 zł do ponad 5900 zł. Niższa kwota jest najbardziej ekonomicznym wariantem, obejmuje m.in. nocleg w namiocie. Jeśli chcemy jednak skorzystać z opcji droższej, za 4-dniowy wypad za granicę możemy zapłacić nawet od ponad 2360 do ponad 6 100 zł.

Przy wyliczeniach założono, że na długi weekend wyjeżdżają dwie osoby, pobyt obejmie 3 noclegi, 3 obiady, 3 kolacje z napojami. Para poruszać się będzie z Warszawy pociągiem (a do Mediolanu samolotem), a na wyjeździe skorzysta z podstawowych atrakcji, które dane miejsce oferuje.

Mikołajki

Wyjazdy na Mazury łączą się z dodatkowymi wydatkami na atrakcje typu wypożyczenie kajaków czy rowerku wodnego oraz czarter łódki. Dla przykładu w Mikołajkach zapłacimy od ponad 1100 zł do ponad 5900 zł w zależności, jaki poziom wycieczki sobie zorganizujemy. W wersji ekonomicznej przewidywany jest nocleg na polu namiotowym, w wersji rozbudowanej – w kilkugwiazdkowym hotelu.

Mediolan

Droższą opcją jest oczywiście wyjazd za granicę. Nawet w najbardziej ekonomicznej wersji i przelocie last-minute np. do Mediolanu, długi weekend kosztować nas będzie ponad 2300 zł, a w wersji droższej – ponad 6100 zł. Różnica w tym przypadku wiąże się z wyborem wyższej jakości noclegu czy środka transportu oraz wycieczek z przewodnikiem lub bez.