Adamczyk podkreślił, że rząd inwestuje w polską kolej. To w sumie 100 mld zł do 2023 r. W tej kwocie znajdują się także inwestycje dworcowe: modernizacja i budowa prawie 200 dworców w całej Polsce - wskazał.

Reklama

Szef resortu infrastruktury oraz prezes PKP SA Krzysztof Mamiński wzięli udział w konferencji w sprawie przebudowy dworca kolejowego i stacji Gdańsk Główny. Szef PKP poinformował, że na remont tego dworca spółka przeznaczy 100 mln zł.

Minister zaznaczył, że modernizacja dworca Gdańsk Główny to największy projekt realizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.

W ramach modernizacji dworca ma poprawić się stan techniczny i estetyczny budynku oraz usprawniony zostanie ruch podróżnych. Oprócz wyższego komfortu obsługi pasażerów, m.in. dzięki instalacji nowoczesnego systemu monitoringu, zwiększy się także m.in. poziom bezpieczeństwa podróżnych - poinformowały PKP SA.

Reklama

Planowane zakończenie prac budowlanych to koniec 2021 roku. Inwestycja jest realizowana z wykorzystaniem funduszy unijnych.