Średni koszt imprezy sylwestrowej w Warszawie to 283 zł za osobę, rozstrzał cenowy jest jednak ogromny. Najtańsze oferty znajdziemy już za 160 zł, za najdroższe trzeba zapłacić 1200 zł za osobę. Noclegi w tym czasie w Warszawie drożeją nawet pięciokrotnie, mimo tego zainteresowanych spędzeniem Sylwestra w Warszawie nie brakuje!

Reklama

Z danych portalu Sylwestrowo.pl wynika, że w zeszłym roku aż 150 tys. osób szukało ofert w Warszawie, z czego 90 tys. to mieszkańcy stolicy, a 60 tysięcy to osoby spoza Warszawy, przede wszystkim z Gdańska, Lublina, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Poznania i Łodzi.

Warszawiacy, którzy decydują się na spędzenie Sylwestra w innym mieście, najczęściej wybierają Zakopane, Łódź, Wrocław i Karpacz. Jednak największą popularnością wśród mieszkańców stolicy cieszy się właśnie Warszawa. Jednym z powodów jest jest coroczna, spektakularna, miejska impreza, na której w zeszłym roku pojawiło się 80 tys. osób!
Osoby przybywające na Sylwestra do stolicy spoza Warszawy zazwyczaj nie zostają w mieście dłużej niż dobę, inaczej niż w przypadku górskich miejscowości, do których turyści przyjeżdżają na około pięć dni. Przyjezdni wybierają ekskluzywne bale, imprezy, wydarzenia kulturalne, czy właśnie miejskiego Sylwestra. Wśród najciekawszych ofert znajdziemy bal w klimacie Wielkiego Gatsbiego lub Casino Royal, Wieczór sylwestrowy w Teatrze Polskim, bal w Krainie Lodu, Balkan Fever Party w Teatrze Syrena czy sylwester w kinie Muranów.

Reklama

- Początek grudnia to ostatnia szansa na rezerwację Sylwestra, wiele atrakcyjnych ofert zostało już wyprzedanych. Choć każdego dnia miejsc ubywa, w przypadku par, powinno jeszcze się udać znaleźć miejsce na jednym z bali, trudniej może być z miejscem dla grupy przyjaciół. W przypadku imprez sylwestrowych last minute nie istnieje. Może być tylko drożej i ciaśniej, dlatego nie warto odkładać planowania Sylwestra na ostatnią chwilę - podpowiada Mateusz Goliat, ekspert portalu Sylwestrowo.pl.

Reklama