Wydział ochrony konsumentów urzędu rządowego w Budapeszcie za nieuczciwą praktykę uznał np. to, że Wizz Air praktycznie nie przyjmuje skarg drogą telefoniczną, a jedynie przez formularz elektroniczny na swojej stronie internetowej. Biuro obsługi klienta nie sporządza też protokołów z rozmów telefonicznych.

Reklama

Za naruszenie prawa uznano również to, że Wizz Air w razie odwołania lotu lub zmiany jego godziny zapewnia automatycznie darmową możliwość zmiany rezerwacji tylko na własne loty. Były przypadki, że Wizz Air dopłacał różnicę w cenie między lotem swoim a konkurencji, byle tylko pasażer nie zmienił przewoźnika.

Kolejna kara dla Wizz Air

To kolejna grzywna dla Wizz Aira w ostatnich latach. W sierpniu 2019 r. władze węgierskie wymierzyły spółce rekordową karę 300 mln ft (920 tys. euro) za wielokrotne łamanie przepisów dotyczących ochrony konsumentów.

W marcu tego samego roku nakazano spółce zapłacić 15 mln ft (46 tys. euro) za to, że bagaże wielu pasażerów lotu z Dubaju do Budapesztu poleciały późniejszym połączeniem, a pasażerowie nie zostali o tym uprzedzeni.