Pierwszy scenariusz to "relaksująca, rodzinna wycieczka z dwójką małych dzieci"

Redaktorka Bloomberga poprosiła ChatGPT o znalezienie kurortów, do których mogłaby się wybrać z 4-letnim dzieckiem. Jak opisuje redaktorka odpowiedź ChatGBT "była strzałem w dziesiątkę". Zaproponowany hotel przyjmuje dzieci od 3 roku życia i mogą one brać udział w wielu zajęciach, które znajdują się w programie hotelu.

Reklama

Druga sugestia sztucznej inteligencji również była pełna udogodnień dla rodzin z dziećmi.

ChatGBT się pogubił

Reklama

Drugi scenariusz zakładał podróż, by zadbać o zdrowie psychiczne. Tutaj niestety AI sobie nie poradziła najlepiej.

Potrzebuję całkowitego mentalnego resetu - wyznała redaktorka Bloomberga ChatGPT. Czy możesz znaleźć mi luksusowy kurort z zajęciami jogi, na majówkę? - zapytała.

Odpowiedzi nie były satysfakcjonujące dla redaktorki, która przeformułowała pytanie i poprosiła o polecenie kurortów w Europie lub na Karaibach. ChatGBT zaczął wymieniać kurorty na Sri Lance i w Tajlandii. Zaczęła więc od nowa. Potrzebuję totalnego mentalnego resetu.Gdzie powinnam pojechać na wakacje? - zapytała. Mój budżet to 750 dolarów za noc - dodała.

"Tak, są pewne opcje, które pasują do twojego budżetu 750 dolarów za noc" - odpowiedział ChatGBT. Ale przykłady, które wymienił przekraczały budżet.

Reklama

Wnioski? ChatGBT nie wie wystarczająco dużo. Jak czytamy na Bloombergu, "niezdolność AI do podstawowej matematyki nie wzbudza wystarczającego zaufania, aby móc przyjąć jej rekomendacje".

Jednak, jak zaznacza redaktorka, Chat GPT, nadaje się jak narzędzie do wstępnego planowania podróży.