Odwiedziłem wiele europejskich miast i muszę przyznać, że to jest zdecydowanie jedno z najpiękniejszych – mówi cytowany w artykule podróżnik Robert Daczeszin, komentując swój pobyt we Wrocławiu. Zaznacza, że miasto często umyka uwadze turystów zwiedzających Stary Kontynent i samą Polskę.

Reklama

"Jedno z ulubionych miast do życia"

"Wrocław ma aż 12 rzek i dopływów, 21 wysp i ponad 300 mostów, a dzięki przyjemnej atmosferze i przystępnym cenom jest jednym z ulubionych miast do życia w Polsce, a może i nawet w regionie" - podkreśla chorwacka telewizja.

"Stare miasto jest jednym z najpiękniejszych w Europie, jego ozdobą jest ratusz z niezwykłym zegarem i katedra, z której roztacza się wspaniały widok. Spacerując po mieście można spotkać także setki niezwykłych mieszkańców - małe figurki krasnoludków" - podaje N1.

Reklama

W artykule zaznaczono, że aby poczuć ducha Wrocławia, należy udać się na targ miejski - do Hali Targowej znajdującej się w centrum. "Każdy, kto odwiedza to miasto, musi też spróbować lokalnych specjałów" - czytamy na portalu N1.