Wyboru najpiękniejszej plaży Starego Kontynentu dokonali użytkownicy portalu podczas głosowania prowadzonego na stronie Tripadvisor w ciągu ostatniego roku.

Ranking najpiękniejszych plaż świata

Organizatorzy konkursu sprecyzowali, że ranking najpiękniejszych plaż świata został sporządzony na podstawie opinii 8 mln osób z całego świata.

Plaża Falesia

Reklama

Użytkownicy platformy turystycznej Tripadvisor chwalili plażę Falesia szczególnie za "dramatyczne klify, złote piaski oraz lśniący błękit wód".

Wśród argumentów na rzecz plaży usytuowanej pomiędzy kurortami Olhos de Agua i Vilamoura wymieniono też "możliwość spacerowania po malowniczych klifach, aby kontemplować pejzaż", a także łatwy dojazd do niej transportem publicznym.

Plaża Spiaggia dei Conigli

W konkursie użytkowników portalu Tripadvisor na drugim miejscu znalazła się włoska plaża Spiaggia dei Conigli na Lampedusie, a także plaża La Concha w hiszpańskim San Sebastian.

W pierwszej piątce najlepszych plaż świata znalazły się jeszcze położona na Hawajach plaża Kaanapali oraz Grace Bay Beach na karaibskich wyspach Turks i Caicos.