Podróżowanie ma wiele pozytywów, jednak zdarzają się też sytuacje, na które nie jesteśmy w pełni przygotowani. Jedną z nich może być zgubiony bagaż, opóźnienie lotu czy zepsucie walizki. Okazuje się, że na ostatnią sytuację jest pewien trik. Podzieliła się nim jedna z popularnych na TikToku stewardes.

Reklama

Uszkodzona walizka podczas podróży samolotem - prosty trik

Jedna ze stewardes podzieliła się na swoim tiktokowym koncie cenną radą. Okazuje się, że uszkodzona walizka od teraz nie będzie dla nikogo problemem. Influencerka @wiola.pl zdradziła swoim obserwatorom, że sposób na poradzenie sobie z uszkodzonym bagażem jest dziecinnie prosty.

"Gdy wróciłam z ostatniego urlopu, okazało się, że moja walizka jest pęknięta i brakuje jej jednego kółka. (...) W moim przypadku musiałam podać dane osobowe, numer lotu, wartość uszkodzonej walizki i przybliżoną datę jej zakupu. Następnie miałam 7 dni na złożenie reklamacji na podany adres mailowy. Do zgłoszenia musiałam dołączyć zdjęcia uszkodzonego bagażu, karty pokładowej, taga bagażowego i sporządzonego raportu. Wszystko trzeba było wysłać przez internet" - powiedziała Wiola.

Na koniec filmu Wiola przyznała, że reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Poszkodowana stewardesa otrzymała nawet link do sklepu internetowego, w którym mogła wybrać nową walizkę.

Podróżujący wiedzą o triku na zniszczone walizki

Reklama

Internauci komentujący porady stewardesy zwrócili uwagę, że w niektórych przypadkach załatwienie takiej sprawy wcale nie należy do najprostszych. Jedna z fanek TikTokerki skarżyła się, że jej przypadek rozpatrywany był prawie rok.

Warto jednak spróbować i nie bać się składać reklamacji, ponieważ we wszystkich sprawach można tylko na tym zyskać.

Trwa ładowanie wpisu

Co zrobić, kiedy walizka zaginie? Podpowiadamy

Jeśli wasza walizka zaginie, również trzeba zgłosić reklamację. Na stronie konsument.gov.pl czytamy, że proces zaginięcia bagażu rozpoczyna się już na lotnisku. W tym celu jeszcze przed opuszczeniem strefy zamkniętej należy zgłosić brak bagażu do biura reklamacji bagażowych. Poza granicami Polski, takie miejsce może funkcjonować pod nazwami - "Lost and Found" czy "Baggage claim".