Inne
Reklama

Beskidy spodobają się zarówno dorosłym jak i dzieciom. Spokój, czyste powietrze, dziewicza przyroda sprawiają, że warunki do wypoczynku zimowego są tam doskonałe.

Na turystów czekają trasy biegowe liczące ponad 100 kilometrów, na przykład 52-kilometrowa Magistrala Łysogórska i 29 km tras biegowych w okolicy Pusteven.

Trasy we wszystkich ośrodkach są sztucznie zaśnieżane i oświetlone. Do dyspozycji są szkółki narciarskie, także dla najmłodszych narciarzy, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Niektóre centra oferują snowparki, snowtubing. Na amatorów narciarstwa biegowego czekają regularnie przygotowywane liczne trasy biegowe. Ośrodki dysponują świetnym zapleczem gastronomicznym. Zakwaterowanie oferuje szereg pensjonatów i hoteli, umiejscowionych w pobliżu tras zjazdowych.

Po dniu spędzonym na stoku narciarze mogą wspaniale zrelaksować się w krytym aquaparku Olešná we Frýdku-Místku, w centrum sportowo-rekreacyjnym we Frýdlandzie nad Ostravicą, lub w centrum wellnes w domu uzdrowiskowym Lara Wellnes w Čeladnej i innych miejscach.

Foldery informacyjne, mapy zimowych Beskidów można otrzymać w centrach informacji we Frýdku-Místku, Ostravicy i Čeladnej

Nowości w sezonie 2009/2010:

  • Kycerka - nowy wyciąg, armatki śnieżne, zjazdy wieczorne, dwa dziecięce parki narciarskie i dwa ruchome dywany
  • Pustevny - nowa 9-km trasa biegowa, trasa zjazdowa Pod Kolibou dla miłosników freestyling, dośnieżanie Wielkiej trasy zjazdowej na całej długości
  • Kohutka - nowoczesny 4-osobowy wyciąg krzesełkowy, nowe armatki śnieżne
  • Trojak - od poniedziałku do piątku zjazdy tańsze o 50%, Hostynska Magistrala - 52 km (www.hm52.cz ), 7 dodatkowych armatek śnieżnych, 2 dodatkowe kamery

Przykładowe ceny karnetów na 6 dni (dorośli):

  • Kycerka 1770 CzK
  • Pustevny 1420 CzK
  • Bila 1600 CzK
  • Razula 1890 CzK
  • Kuhutka 2000 CzK
  • Trojak 1200 CzK

www.razula.cz
www.kohutka.cz
www.skialpin.cz
www.trojak.net
www.solansedlo.cz
www.vychodni-morava.cz
www.sepetna.cz
www.beskydy.com
Razula

Cztery wyciągi czekające na turystów w tej stacji narciarskiej łączy wspólny bilet lub karnet. Ośrodek Razula znajduje się w miejscowości Velke Karlovice. Niedawno oddano tu do użytku wspaniałą i szeroką nartostradę.

Inne
Reklama

Do Razuli można się dostać skibusem. Kupno karnetu na wyciągi uprawnia do jednego bezpłatnego przejazdy skibusem. Dużą atrakcją są codzienne, wieczorne zjazdy na oświetlonym stoku. Ma on długość kilometra.

Po nartach można dalej uprawiać sport. Są miejsca do spacerowania, gry w kręgle, squsha. Dla szczególnie zmęczonych - odnowa biologiczna w saunie, solarium, gabinecie masażu. A wieczorem na stoku można obejrzeć film. Tak, tak. Na dużym ekranie są wyświetlane kinowe przeboje.

Wyjątkową atrakcją jest tor do snowtubbingu. Na czym to polega? Trzeba wsiąść do specjalnej, gumowej łódki i puścić się w dół torem liczącym 250 metrów długości. Z powrotem na górę dostaniemy się dzięki wyciągowi.

Informacja turystyczna

Ski areal Razula
Leskove
756 06 Velke Karlovice
tel. 0042 0 571 477 388
tel. 0042 0 571 477 389
mail: info@razula.cz
Trojak

Kilka wyciągów orczykowych i mnogość tras zjazdowych. Prawie na wysokości 600 m n.p.m. leży stacja narciarska Trojak, w miejscowości o tej samej nazwie. Gwarancja stu śnieżnych dni w roku. Trasy i dolne stacje wyciągów znajdują się zaledwie kilkadziesiąt metrów od głównej drogi, którą się tu dojeżdża.Jak we wszystkich czeskich ośrodkach, bardzo popularne i tu stało się zjeżdżanie po zmroku, przy sztucznym oświetleniu. Niektóre stoki są dodatkowo sztucznie naśnieżane.

Nie będą zawiedzeni początkujący - jest w Trojaku szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu i skuterów śnieżnych.

Informacja turystyczna

Ski Areal Trojak
Trojak 448
Rajnochovice 768 71
tel. 0042 0 573 391 288
0042 0 573 391 111
trojak@trojak.cz
www.trojak.cz

Pustevny

Jeszcze jedno miejsce w czeskich Beskidach, na które warto zwrócić uwagę. Stacja mieści się cztery kilometry od miasta Frenstat pod Radhostem. Do dyspozycji jest tu kolejka krzesekowa i system wyciągów orczykowych. Trasy są ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Zobacz mapkę

Na miejscu wszystko, czego potrzebują narciarze: wypożyczalnie sprzętu, serwisy, gastronomia, szkółka narciarska, przechowalnia bagażu.

Informacja turystyczna

SK Skialpin Pustevny
Trojanovice 477
744 01 Frenstat p.R.
Ceska republika
tel. 00 420 556 835 993
fax 00 420 556 835 924
mail: pustevny@skialpin.cz