Inne
Reklama

Trzeba jednak uczciwie przyznać - tu więcej radości z jazdy na deskach będą mieć początkujący. W Bachledowej Dolinie jest bardzo duży wybór łatwiejszych tras zjadowych. Ważną zaletą tego miejsca jest duża przepustowość wyciągów. Dlatego nie czeka się długo na swoją kolej.

Podczas szusowania towarzyszą nam niezwykle malownicze widoki na Tatry Bielskie, które prowadzą z Bachledowej doliny na grzebień Magury, Prislop, Strednica, Monkova Dolina i Ždiar.

Region ten nosi oficjalną nazwę Ski Jezersko Bachledova Dolina i jest rozciągnięty na wysokościach od 685 do 1180 m n.p.m. To położenie sprawia, że śnieg trzyma się tu wyjątkowo długo.

Do wyboru są dwa ośrodki narciarskie połączone wyciągami - Zdiar-Strednica, położony przy drodze do Jaworzyny Tatrzańskiej i Zdiar-Bachledova dolina, położony na południowym stoku Spiskiej Magury.

Narciarze mogą korzystać z dziewięciu wyciągów, długość tras przekracza 10 kilometrów. Jest też kolej krzesełkowa. Przepustowość to aż 7,5 tysiąca osób na godzinę. Trasy są naśnieżane, wyrównywane ratrakami i mają sztuczne oświetlenie. Zobacz mapę

W Bachledowej Dolinie znajdziecie szkółkę narciarską z wyciągiem, wypożyczalnie i szkolenia paralotniowe, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, lokale gastronomiczne, bankomaty. Czyli wszystko, co potrzebne turystom.

Po zrzuceniu desek z nóg, można się wybrać do pobliskiego skansenu z ekspozycją etnograficzną lub do jaskiń, które są w okolicy, m.in. Jaskinia Bielska, Wolności i Lodowa.

Informacje praktyczne

Firma zarządzająca ośrodkiem w Bachledowej Dolinie

IMMOBAU s.r.o.
Kuzmányho 12
820 05 Bratislava 25

tel. komórkowy - 0911 977 487
tel. 052 44 98 101
e-mail: info@skijezersko.sk