Inne
Reklama

Ośrodki są dwa - Chopok Północ i Chopok Południe. Jak nietrudno się domyślić, znajdują się po przeciwległych zboczach góry sięgającej 2024 m n.p.m. Ale są połączone, w obydwu obowiązuje ten sam skipass.

Północna baza leży blisko miasta Liptowski Mikulasz w Dolinie Demianowskiej, ten Południowy - blisko miasta Brezno w Niskich Tatrach. Całość nosi nazwę Jasna i jest największym ośrodkiem narciarskim w krajach Europy Środkowej.

Inne
Inne

Nic zatem dziwnego, że długość tras zjazdowych liczy aż 31 kilometrów, a biegowych - 40 kilometrów. Dostać się na nie można korzystając z pięciu kolejek krzesełkowych, dwóch kolei gondolowych i 21 wyciągów orczykowych. Nartostrady są naśnieżane i sztucznie oświetlone. Każdego dnia pracują na nich ratraki. Zobacz mapkę

Doskonałe warunki sprawiają, że co roku na Chopoku rozgrywane są słowackie mistrzostwa w narciarstwie alpejskim.

Wyjątkową gratką dla miłośników jednej deski jest wybudowany w 2004 roku Burton Snowboard Park. To prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów, którzy uprawiają freestyle. Jest tu na przykład specjalna trasa z urządzeniami do różnych ewolucji. Jest przystosowany dla osób z różnymi umiejętnościami.

Jeśli dla kogoś zjeżdżanie na nartach jest zbyt nudne, może w Jasnej spróbować sportów ekstremalnych. Paralotniarstwo, kite wing - to tylko niektóre propozycje. Można też kręcić piruety na lodowiskach.

Początkujący i ci, którzy chcą szlifować swoje umiejętności, powinni skorzystać z oferty Snow Sports Jasna School. Szkoła ta zatrudnia 60 najlepszych instruktorów, a jej uczniowie mają pierwszeństwo przy wyciągach.

Informacja turystyczna i noclegi

Hotel Grand
tel. 0421 44 55918 88
fax 0421 44 55914 54
e-mail: info@jasna.sk
jasna@jasna.sk
www.limba.sk