Boskie wakacje w księstwie Monako

Jak przystało na małe państwo i miasto w jednym, możecie oczekiwać od niego ogromnej ilości atrakcji. Gospodarka Księstwa Monako oparta jest na usługach finansowych, turystyce oraz handlu nieruchomościami. To trzy podstawowe dobra rządzące światem biznesu. Jadąc tam w podróż marzeń pamiętajcie o zabraniu aparatu fotograficznego i karty kredytowej, która pozwoli wam ominąć kolejki do kas muzeów, ogrodów botanicznych i oceanarium, z których Monako słynie – bilety zarezerwujecie online płacąc kartą kredytową. Monte Carlo to dzielnica Monako, która była tłem dla filmów o Jamesie Bondzie. Casino de Monte-Carlo pojawiło się również w filmie Ocean's Twelve. Nawet jeżeli nie macie w sobie żyłki hazardzisty, warto zobaczyć to miejsce. Nieco zabytkowe, ale w dalszym ciągu warte odwiedzenia jest oceanarium zwane „Oceanographic Museum of Monaco”. Według użytkowników TripAdvisor, to jedno z najważniejszych miejsc do zobaczenia. Kolejną atrakcją jest ogród botaniczny Exotique Le Jardin. To unikalny egzotyczny ogród, posiadający jedyną w swoim rodzaju imponującą jaskinię, która jest głównym punktem programu zwiedzania. Monako to miejsce o dwóch twarzach. W dzielnicy La Condamine odpoczniecie bliżej przyrody, zobaczycie pałac księcia oraz spędzicie czas w uzdrowisku. Natomiast Monte Carlo będzie miejscem dziesiątek atrakcji, zabytkowych budynków, nowoczesnych kasyn. Świadczy o tym znana opera de Monte-Carlo będąca jednym z architektonicznych „must have” dzielnicy. Trzy lata temu zawitał tam międzynarodowy rajd Gumball 3000, który gromadzi najdroższe auta świata, celebrytów oraz gwiazdy kina i muzyki. Inne ciekawostki, które oddają w pełni klimat Monako, to fakt, że obywatele tego Państwa należą do najbardziej zadowolonych mieszkańców Europy. Nic w tym dziwnego, PKB na jednego mieszkańca przekracza 150 tysięcy dolarów i jest najwyższy na świecie. Planując podróż do Monako warto zajrzeć na oficjalną stronę tego miasta- państwa: http://www.visitmonaco.com/

Wyspy Kanaryjskie i podróż marzeń z filmami akcji w tle

Planując wakacje marzeń w stylu gwiazd Hollywood warto zapoznać się z ofertą wysp Kanaryjskich. Jedna z siedmiu wysp archipelagu Las Palmas de Gran Canaria, była planem zdjęciowym współczesnych filmów akcji i amerykańskich westernów. Najprawdopodobniej ma to związek z charakterystyczną florą i górzystym terenem, który w pewnym stopniu przypomina dziki zachód. Wśród znanych produkcji filmowych znajdziemy szóstą część „Fast and Furious” z roku 2013 oraz „Clash of the Titans” z roku 2010. Największą popularność wyspie przyniósł Clint Eastwood i jego „Za garść dolarów” i „Za kilka dolarów więcej”. Gran Canaria i jej górzyste tereny pochodzenia wulkanicznego oraz cudowne plaże przyciągają większość zamożnych turystów. Wyspa oferuje aż 6 pięciogwiazdkowych hoteli. Wśród atrakcji historycznych, które trzeba zobaczyć jest dom Krzysztofa Kolumba umiejscowiony w zabytkowym centrum. Północną część miasta wyróżnia duże zagęszczenie ciekawych architektonicznie budynków oraz mnóstwo sklepów i restauracji. Każda z pozostałych wysp Kanaryjskich ma do zaoferowania atrakcje pokroju zabytkowych budynków z XVII wieku. A Santa Cruz de Tenerife cieszy się popularnością również ze względu na doroczny festiwal zwany WOMAD, czyli World of Music, Art and Dance.

Ekskluzywny relaks? Tylko na Costa Brava!

Morze Śródziemne i Costa Brava, to kolejny punkt wakacyjny na mapie Europy zachodniej. Znowu jesteśmy w Hiszpanii, która oferuje najlepszą pogodę stosunkowo blisko Polski. Ten region znajduje się niedaleko granicy z Francją. Do Marsylii jest dosłownie 4 godziny drogi autem. Przyjrzyjmy się jednemu z kurortów - Santa Susanna. To co wyróżnia to miejsce to przede wszystkim duża ilość luksusowych hoteli oraz ośrodków SPA. Miłośnicy wyszukanych zabiegów upiększających z pewnością będą zadowoleni. Amatorzy tenisa również znajdą coś dla siebie, podobnie fani sportów wodnych nie będą mogli narzekać na brak rozrywek. Ten kurort zapewni im mnóstwo rozrywek pełnych adrenaliny.

Capri – jak w bajce

Mała włoska wyspa Capri już za czasów starożytnego Rzymu była miejscem wypoczynku władców i bogaczy. Świadczą o tym liczne zabytkowe wille stworzone między innymi przez cesarza Tyberiusza. Główną atrakcją turystyczną tego miejsca są groty: lazurowa, biała i Meravigliosa. Antyczna wyspa doczekała się rejonu, który słynie z luksusowych butików oraz sklepów jubilerskich. Na Capri można również królewsko zjeść. Znajduje się tam restauracja mająca dwie gwiazdki Michelina - L'Olivo, mieszcząca się w hotelu Capri Palace. Co ciekawe, w tym samym miejscu jest lokal o nazwie iL Riccio, posiadający jedną gwiazdkę Michelin. Rywalizacja obu lokali gastronomicznych, zgodnie z prawami rynku służy ciągłemu podnoszeniu jakości ich usług. Niewątpliwie jest to jedna z najbardziej luksusowych Włoskich wysp, oferująca niezapomniane widoki. Zadbał o nie niemiecki magnat, który ufundował stworzenie malowniczej trasy spacerowej Via Krupp. Prawo panujące na całej wyspie bardzo ceni spokój mieszkańców i szanuje tamtejsze zabytki.

Ekskluzywne wakacje wcale nie muszą wychodzić poza stary kontynent. Jeżeli chcesz wypocząć jak król, zaplanuj podróż na jedną z wysp lub miejscowości odwiedzanych przez hollywoodzkie gwiazdy kochające luksus, a takich miejsc na południu Europy nie brakuje.