• Bieszczady zimą
  W związku z prognozowanym ociepleniem w Pienińskim Parku Narodowym występuje zagrożenie lawinowe. W Bieszczadach z powodu złej pogody zamknięto szlaki turystyczne - poinformował w czwartek na Twitterze zastępca szefa RCB Grzegorz Świszcz.
 • Sylwester w Zakopanem
  2
  56
  Chociaż ferie dopiero się zaczęły, Zakopane już pęka w szwach, a liczba zapytań o kolejne rezerwacje nie maleje. Tymczasem o zimowy wypoczynek w Polsce bez zakopiańskiego ścisku, a często też w dobrej cenie zdecydowanie łatwiej w Karpaczu, Wiśle czy Świeradowie-Zdroju – wynika z danych portalu Noclegi.pl.
 • Tatry
  Mimo czwartego stopnia zagrożenia lawinowego i ostrzeżeń ratowników górskich i władz Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN), na niektóre szlaki wchodzą turyści – szczególnie na szlak prowadzący z Kuźnic w kierunku Kalatówek, a nawet Kasprowego Wierchu. Z ośnieżonych szlaków licznie korzystają skiturowcy.
 • 8
  8
  "Polskie uzdrowiska należą do najlepszych w tej części Europy" – uznał magazyn Travelist i sporządził listę 10 najlepszych z nich. Dziennik.pl sprawdził, co je wyróżnia (korzystając z książki "Polska dla zdrowia i urody").
 • Kierowca
  6
  Naciągacze grasują przy stołecznych dworcach. Fałszywi taksówkarze nagabują przyjeżdżających do stolicy gości i proponują podwiezienie. Taka podróż może kosztować nawet kilkaset złotych.
 • 3
  O 6 proc. za apartament na wynajem i 15 proc. za pokój w hotelu – o tyle więcej w tym roku trzeba zapłacić za pobyt nad polskim Bałtykiem w okresie noworocznym – szacuje platforma rezerwacyjna VacationClub. Pomimo wyższych cen chętnych nie brakuje, oferta wyprzedała się już niemal w całości.
 • Morskie Oko zimą
  11
  783
  Czy wprowadzenie opłat za akcje ratownicze zmniejszyłoby liczbę nieodpowiedzialnych zachowań turystów w górach? Naczelnik TOPR Jan Krzysztof w rozmowie z dziennik.pl wyjaśnia, dlaczego nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania: "Nie widzę w tym celu edukacyjnego, czy mającego zapobiec kolejnym wypadkom. My cieszymy się, że obecnie możemy udzielać pomocy, nie dyskutując wcześniej o pieniądzach. Nie musimy też zajmować się zatrudnianiem firmy windykacyjnej, by ściągnąć należności, tak jak robią to Słowacy".
 • Park Krajobrazowy Gór Sowich
  1
  8
  Liście szeleszczące pod butami, zapach grzybów w powietrzu i śpiew ptaków to doskonałe lekarstwo na zmęczenie i stres. To wszystko znajdziesz w parkach krajobrazowych znajdujących się w pobliżu dużych ośrodków miejskich. Jeśli nie wiesz, gdzie udać się na relaksujący spacer, sprawdź zestawienie 5 parków krajobrazowych, które możesz odwiedzić w każdej chwili.
 • 3
  Choć wakacyjny okres kojarzy się przede wszystkim z czasem dalekich podróży, według badania przeprowadzonego dla Hampton by Hilton coraz więcej osób preferuje krótkie wypady do tętniących życiem Polskich miast. Z tej samej analizy wynika, że aż 34 proc. badanych wybierając lokalizację w Polsce, decyduje się na wyjazd trwający od dwóch do trzech dni. W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, Hilton przygotował krótki, weekendowy przewodnik po najciekawszych miejscach, które oferuje przyjezdnym Warszawa.
 • Lotnisko
  2
  3
  Prawo UE nie precyzuje w pełni warunków odszkodowania za odwołany lot. Według KE strajk w liniach lotniczych może być uznawany za „nadzwyczajną okoliczność”, wykluczającą odszkodowania, ale w przypadku strajku Ryanaira każdy przypadek odwołanego lotu powinien być analizowany oddzielnie.
 • Centrum Warszawy. Pałac Kultury i Nauki w tle
  3
  1
  Największe w Polsce muzeum starych samochodów, jedyne w Europie Muzeum Gwizdka, a do tego skansen militarny, kolej wąskotorowa i gotyckie zamki – sposobów na spędzanie wolnego czasu pod Warszawą nie brakuje.
 • Park rozrywki
  2
  Wakacje to nie tylko czas na kolonie, wczasy czy obozy. To także krótkie lub dłuższe wypady weekendowe lub wtedy gdy mamy wolny jeden lub dwa dni. I na takie sytuacje parki rozrywki są jak na zamówienie. Byliśmy i sprawdziliśmy pięć z nich. We wszystkich obowiązuje jeden bilet na wszystkie atrakcje. Jest możliwość kupienia biletów rodzinnych, a jubilaci w dzień urodzin dostaną bilet za symboliczną złotówkę.
 • Niemieckość, przystępność (demokratyzacja technologii) i emocje mają charakteryzować nowe samochody marki Opel. A GT X Experimental to namacalna zapowiedź przyszłych aut, które mają wyróżniać się na tle innych modeli Grupy PSA

  Opel ujawnił w Polsce cenny skarb. Niemcy zdecydowali o historycznych zmianach

 • Anna Zalewska

  Ile nauczyciele mogą dziennie stracić na strajku? Minister Zalewska wylicza [ROZMOWA]

 • Protesty w Wenezueli

  Rosyjscy żołnierze przylecieli do Wenezueli? Zaskakujące informacje lokalnych mediów

Zobacz więcej