Szklarska Poręba to odkrycie sezonu. Kurort zyskuje drugie życie. Sprzyja temu nie tylko doskonałe położenie w połowie drogi między Wrocławiem a Pragą, ale i moda na Karkonosze, która zapanowała po obu stronach granicy.

Latem to idealne miejsce na odpoczynek w ciszy górskiego świerkowego lasu. Pobyt w Szklarskiej Porębie urozmaicają nie tylko spacery po wysokich partiach Karkonoszy, ale też przepiękne wodospady Szklarki i Kamieńczyka. Natomiast zimą do miasteczka zjeżdżają miłośnicy białego szaleństwa. A dzięki rozwiniętej infrastrukturze turystycznej góry nie zamykają się tylko na tych najsprawniejszych. Tu każdy może skorzystać z całorocznej kolei krzesełkowej na Szrenicę.

Zewnętrzne jacuzzi pod zaśnieżonymi szczytami

To właśnie tam powstaje pierwszy w regionie hotel Radisson. Położony w spokojnej części Szklarskiej Poręby zapewni gościom bliski kontakt z otaczającą naturą. Jednocześnie, jak zapowiada inwestor, wystarczy zaledwie krótki spacer, aby dostać się do centrum miasteczka lub na początek pieszego czy rowerowego szlaku górskiego.

Do dyspozycji gości zostanie oddany aquapark z zewnętrzną zjeżdżalnią, czynnym przez cały rok zewnętrznym jacuzzi, basenem pływackim oraz tym dla dzieci. W strefie relaksu SPA & Wellness będzie można skorzystać z różnorodnej oferty rytuałów upiększających i relaksacyjnych oraz zabiegów rehabilitacyjnych. Dla dzieci przewidziano specjalną salę dla najmłodszych i zewnętrzny plac zabaw. Goście biznesowi zwrócą natomiast uwagę na nowoczesną salę konferencyjną z profesjonalnym zapleczem.

Nie zabraknie także bogatej oferty kulinarnej – w budynku swoje miejsce znajdzie zarówno restauracja, jak i oddzielna kawiarnia z wyjściem na taras zewnętrzny.

Dialog z otoczeniem podstawą dla inwestora

Zdrojowa Invest & Hotels, polski inwestor i przedstawiciel marki Radisson, zwraca szczególną uwagę na formę obiektu. Tworzone przez polską firmę hotele od lat wyróżniają się doskonałą lokalizacją oraz nietuzinkową, przyciągającą uwagę architekturą.

– W ostatnich latach nieco zmieniła się cała filozofia hotelarstwa – mówi Kinga Łata, Dyrektor Operacyjna Zdrojowa Hotels. – Coraz większy nacisk kładzie się na to, aby hotel był nie tylko miejscem, w którym spędzamy noc. Liczy się odbiór obiektu jako miejsca dla ciała i ducha – podkreśla Łata.

Coraz ważniejsze staje się także współgranie budynku z otoczeniem oraz kwestie ekologiczne. Najwyższej jakości materiały wykończeniowe sprawią, że panorama miasteczka wzbogaci się o wyjątkowy obiekt. Architekci zadbali także o nowoczesne, przyjazne naturze rozwiązania, minimalizujące niepożądany wpływ hotelu na środowisko.

– Prócz obiektu w Szklarskiej Porębie obecnie pracujemy nad otwarciem podobnego hotelu w Kołobrzegu. Warto podkreślić, że to pierwsze obiekty marki Radisson w obu kurortach. Nasza oferta będzie stale rozwijana, zarówno jeśli chodzi o hotele pod marką własną, jak i o te pod międzynarodowymi markami. Kto wie, dokąd zaprosimy Państwa już za parę lat – podsumowuje Kinga Łata.