Region rozciąga się w pobliżu Salzburga. Nad okolicą góruje lodowiec Kitzsteinhorn - 3,2 tys. m n.p.m. Tras wiodących z niego jest nieprzebrana liczba - jednak najwięcej jest tych średniotrudnych. Ich łączna długość to 40 kilometrów.

Reklama

Na wysokość prawie 2,5 tys. metrów wywozi narciarzy kolej gondolowa, podzielona na dwa odcinki - Gletschetjet. Dalej do góry jeszcze kolejką krzesełkową i jesteś na lodowcu. Tam usytuowane trasy są obsługiwane przez wyciągi orczykowe.

Jeśli kto wybiera się na narty z dziećmi, powinien pomyśleć o terenu narciarskiego Maiskogel. Można się tu dostać z Kaprun, a większość tras jest szerokich i łagodnych. Ich łączna długość to 15 kilometrów.

Narciarze biegowi w Europa Sportregion z pewnością będą usatysfakcjonowani. Mają do dyspozycji aż 200 kilometrów wytyczonych traktów. Dla snowboardzistów są snowparki.

W Kaprun zrelaksować się można w Kaprun Optimum - wodnym kompleksie rekreacyjnym. Wieczorem nudzić się tu też nie można. Do wyboru szeroka oferta lokali gastronomicznych i rozrywkowych.

Informacja turystyczna

Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH
Brucker Bundesstr. 1a
A-5700 Zell am Seet
tel: 0043 6542 770
fax 0043 6542 72032
mail: welcome@zellamsee-kaprun.com