W Białce Tatrzańskiej można korzystać z 17 wyciągów orczykowych i talerzowych oraz trzech kolei krzesełkowych. Są one usytuowane na szerokich stokach o różnym stopniu nachylenia. Trasy narciarskie są starannie przygotowywane przez ratraki i sztucznie naśnieźane. Zjazdy są oświetlone, co umożliwia nocne jeżdżenie.

Reklama

Długość wszystkich nartostrad to 15 kilometrów, a na wyciągach objętych jednym karnetem może przez godzinę jeździć 10 tysięcy osób. Warunki klimatyczne w Białce Tatrzańskiej gwarantują, że śnieg leży tu długo.

Białka to nie tylko duża oferta stoków. To również głośne już w całym kraju imprezy, na przykład powitanie Nowego Roku na nartach. Słynne są też zawody w zjeżdżaniu na plastikowych workach wypełnionych sianem.

Wieczorami można tu szusować w wyjątkowych warunkach. W każdą sobotę przy dolnej stacji kolei krzesełkowej "Kotelnica" do jazdy przygrywa góralska kapela.

Na stokach w Białce Tatrzańskiej działają szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, oraz punkty gastronomiczne.

Ośrodek narciarski "na Bani"

Szczególnie polecany rodzinom z dziećmi. Są tu trzy wyciągi narciarskie dla maluchów i początkujących. Jest też zimowa karuzela dla najmłodszych i przedszkole narciarskie Smoka Pysia. Na bardziej zaawansowanych czeka kolej krzesełkowa.

Ośrodek narciarski "Kaniówka"

To kompleks trzech wyciągów w górnej części Białki Tatrzańskiej. Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem dla autokarów. W okolicach stacji dolnych wyciągów znajduje się wypożyczalnia i szkoła narciarska.

Obok dom wypoczynkowy z basenem, sauną i kuchnią. W pobliżu stacji górnych wyciągów znajduje się restauracja.

Reklama

Informacja turystyczna

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska sp. z o.o
ul. Środkowa 181 B
34-405 Białka Tatrzańska
mail: bok@bialkatatrzanska.pl
tel. 018 26 541 33
faks 018 26 547 06