Inne
Reklama

Dolina Saas razem z wioskami Saas-Grund, Saas-Almagell i Saas-Balen ma sieć szlaków wędrownych o długości 350 km. Poza wędrówkami można też jeździć na nartach po lodowcu, na rowerach górskich, wspinać się po via ferratach (szlakach wspinaczkowych zabezpieczonych linami) lub podziwiać wschody i zachody słońca.

Inne
Inne

A skoro o nartach mowa.Wspólny karnet na trasy obejmuje wszystkie wyżej wymienione miejscowości. Dzięki niemu można korzystać z 36 kolejek i wyciągów, które wywożą na trasy o długości 145 kilometrów. Bywalcy twierdzą, że region ten w pełni zasługuje na miano "perły Alp", jakim się posługuje w swoich folderach.

Ośrodek jest położony u podnóża jednego z najwyższych aplejskich szczytów - Dom - 4,5 tysiąca metrów. Najwięcej tras jest dla początkujących i średniozaawansowanych. Część z nich prowadzi przez lodowiec.Do najwyższego punktu - na wysokości 3,5 tysiąca metrów - można się dostać unikatową kolejką zębatą biegnącą w tunelu. Nazywa się ona Metro-Alpin. Zobacz mapę

Na tej wysokości świat gór dookoła podziwiać można z najwyżej na świecie położonej restauracji obrotowej. Stąd już kilka kroków prowadzi do największej na świecie groty lodowcowej, gdzie potężne masy lodu odkrywają od środka swoje tajemnice.

Narciarstwo można tu uprawiać także latem - na powierzchni lodowca prowadzi 20 kilometrów letnich tras zjazdowych gwarantując wielką przyjemność z jazdy na deskach w letnim słońcu.

Dużo emocji czeka w lesie przygód. Na wiszących mostkach, drabinkach, siatkach i linach można się wyszaleć. Wyzwaniem jest 280 m zjazd na linie, czyli tyrolka rozciągnięta 90 m nad wąwozem Fee. Trzy via ferraty zapraszają do zdobywania szczytów, a zjazdy na trottinetach (skrzyżowanie roweru z hulajnogą) to zabawa dla całej rodziny.

Informacja turystyczna

Saas-Fee - Saastal Tourism
3906 Saas-Fee
Schweiz

tel. 0041 27 958 18 58
fax 0041 27 958 18 60
e-Mail: to@saas-fee.com

Saas-Fee - Saastal Tourism
3910 Saas-Grund
Schweiz
tel. 0041 27 958 66 66
fax +41 27 958 66 67
mail: ferien@saastal.ch