Włochy, Hiszpania i Grecja na podium

Jak poinformował w środę w komunikacie Ryanair, 40 procent podróżnych z Polski, rezerwujących loty na tegoroczny weekend majowy, wybiera podróż do Włoch. Zdecydowana większość z nich (86 procent) planuje pojawić się w majówkę na Półwyspie Apenińskim, a pozostałe 14 procent podróżnych zarezerwowało lot na jedną z włoskich wysp.

Drugie miejsce wśród najchętniej rezerwowanych kierunków z Polski zajęła Hiszpania, gdzie na majowy weekend planuje polecieć 23 procentosób z Polski. Trzecim najpopularniejszym kierunkiem majówkowych wyjazdów wypoczynkowych jest Grecja, gdzie wybiera się 9 procent podróżnych; 45 procent z nich zarezerwowało podróż na jedną z greckich wysp.

Reklama

"Obserwujemy stałe zainteresowanie polskich podróżnych kierunkami takimi jak Włochy i Hiszpania, zwłaszcza podczas długich weekendów, takich jak majówka. (...) Widzimy rosnące zainteresowanie kierunkami wyspiarskimi (...)" - wskazano w komunikacie Ryanair.

Reklama

Popularna także Francja

Nieznacznie mniej podróżnych niż do Grecji planuje wyjechać na majówkę do Francji, która zajęła czwarte miejsce (8 procent wyjazdów).

Jak wskazano, źródłem danych jest system rezerwacyjny linii Ryanair i rezerwacje na dni 26.04 - 06.05.2024.

Irlandzka linia lotnicza Ryanair operuje obecnie z 13 lotnisk w Polsce, z których na sześciu ma swoje bazy operacyjne z łącznie 42 samolotami. Według przedstawionych danych w tym roku przewoźnik planuje obsłużyć w naszym kraju ponad 18,5 miliona pasażerów, o 10 procent więcej niż przed rokiem.