Oferta na wakacje 2024

Choć ferie zimowe dopiero co się skończyły, wielu Polaków planuje już wyjazdy wakacyjne. W Internecie pojawiły się okazje first minute, które już cieszą się sporym zainteresowaniem. Coraz częściej przedsprzedaż na kilka miesięcy przed wyjazdem cieszy się większą popularnością niż oferty last minute. Bowiem w przypadku tych drugich oferta czasem jest mocno ograniczona, a są również sytuacje, kiedy dla pewnych miejsc nie jest w ogóle dostępna. Wcześniejszy wybór niesie ze sobą także większy wachlarz kierunków i hoteli. Ponadto obowiązuje gwarancja najniższej ceny oraz jej niezmienności – co pozwala na dokładniejsze zaplanowanie wakacyjnego budżetu, który już nie wzrośnie na wypadek wzrostu cen lotów czy kursów walut.

Oferty na wakacje 2024 pojawiły się już w pierwszej połowie lipca ubiegłego roku i już wtedy cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Planowanie wakacji z dużym wyprzedzeniem to strategia, która nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale również zwiększa szanse na idealne dopasowanie wyjazdu do indywidualnych oczekiwań.

Reklama
Reklama

Które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem?

Według danych opublikowanych w serwisie egospodarka.pl, w pierwszej dziesiątce krajów wybieranych na lato 2024 w ramach przedsprzedaży znajdują się: Turcja, Grecja, Egipt, Tunezja, Hiszpania, Bułgaria, Albania, Cypr, Maroko oraz Tanzania. Statystyki pokazały, że Turcja i Grecja są najchętniej wybieranymi kierunkami - zarówno przez pary jak i rodziny z dziećmi.

Często Polacy wybierają czerwiec jako miesiąc na wakacyjny wyjazd. Ceny w tym miesiącu są korzystniejsze niż w szczycie sezonu. Ponadto jest spokojniej ze względu na mniejszą liczbę turystów, a do tego w wielu miejscach jest nieco mniej upalnie niż w lipcu czy sierpniu. W rejonie Morza Śródziemnego i w wielu innych miejscach atrakcyjnych turystycznie ładna pogoda w czerwcu jest gwarantowana.

Statystyki pokazały, że Turcja i Grecja są najchętniej wybieranymi kierunkami - zarówno przez pary jak i rodziny z dziećmi. / ShutterStock