Pod koniec listopada na Mölltal - jedynym lodowcu w Karyntii - zaczyna się prawdziwy sezon na puch. Tylko tu, po raz pierwszy i jedyny w swoim rodzaju, każdy zapalony freerider będzie miał okazję skorzystać z wyjątkowej oferty - pod okiem profesjonalnego instruktora będzie mógł testować stylowe narty twin tip. Te charakterystycznie narty zagięte z obu stron, o zaokrąglonych krawędziach doskonałe nadają się do zabawy w śnieżnym puchu i funparkach.

Po 2 godzinach szkolenia techniki i poznaniu najciekawszych rewirów na „Möllim” kursanci będą w pełni gotowi, by samodzielnie eksplorować alpejską panoramę wszystkich 30 trzytysięczników w Wysokich Taurach. Na lodowcu Mölltal (2100 - 3122 m) przez cały rok można korzystać ze śniegowych uciech i zagłebiając się w białą pokrywę nie trzeba zbyt głęboko sięgać do portfela. Mölli to 100 proc. gwarancji śniegu - Dziadka Mroza wspierają tu najnowocześniejsze urządzenia naśnieżające. Poza tym w okolicy znajduje się 53 km świetnie przygotowanych stoków i oczywiście nie wolno zapomnieć, że rok rocznie notuje się tu największą w całej Austrii ilość słonecznych dni.

Cenna wskazówka dla tych, którzy cenią sobie jazdę po nietkniętych terenach głębokiego śniegu: jazda po lodowcowym puchu od samego rana (pierwsze gondolki wyruszają już od 7:30) i pyszne puchowe śniadanie prosto z Karyntii w restauracji Panoramarestaurant Eissee na wysokości 2 800 m. Na aprés ski zapraszają słoneczne tarasy w schroniskach, ogródkach pod parasolami i w igloo.Reklama

Od końca listopada znakomite warunki narciarskie panują także na Ankogel, oddalonym o kilka kilometrów od Mölltiego i dysponującym 35 km tras.

Jazda po puchu Powdern na Lodowcu Mölltal

Oferta: 3 noclegi w pensjonacie ze śniadaniem; w cenie: program Twin-Tip (narty twin tip na jeden dzień + 2-godz. szkolenie z instruktorem + prezentacja możliwych tras), 3-dniowy karnet narciarski na lodowiec – od 192 euro/os. w pok 2-os.

Więcej na www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher/