Placówki kultury zapraszają w piątek na Białą Noc - nocne zwiedzanie i spektakle. Teatr Ecce Homo pokaże spektakl "Manekiny". W ramach imprezy Teatralne Pasje Młodych w Teatrze Żeromskiego obejrzeć będzie można spektakl "Lekcja języka francuskiego" według "Madame" Antoniego Libery oraz "Zapomnianego diabła" Jana Drdy.

Reklama

Kielecki Teatr Tańca i Filharmonia Świętokrzyska zaprezentują najmłodszym spektakl "Złoty kluczyk, czyli przygody Pinokia". Miłośnicy kabaretów zobaczą m.in. Łowców.B, OTTO i Neo-Nówkę. "Wideoart noc" to pokaz realizacji wideo z pracowni multimedialnej Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Różnorodna muzyka rozbrzmiewać będzie w kilkunastu punktach miasta. Po raz kolejny do Kielc przyjadą na swój festiwal kataryniarze. W Amfiteatrze na Kadzielni odbędzie się widowisko "Sabat Czarownic" z udziałem m.in. zespołu Bajm. W Domu Środowisk Twórczych zaśpiewa Grzegorz Turnau. Będzie koncert Gangu Marcela, Tercetu Egzotycznego i Majki Jeżowskiej. Wystąpi EKT Gdynia, Wolna Grupa Bukowina i Carrantouhill.

"Scena Autorska Studio" zaprezentuje się w koncercie "Świat według górali świętokrzyskich". Na placu Czterech Pór Roku rozbrzmiewać będzie muzyka klasyczna i chóralna, odbędzie się też wspólne śpiewanie. Nie zabraknie jazzu tradycyjnego i orkiestr dętych.

Muzeum Narodowe zaprasza na wystawę tysiąca miniatur samochodów "Czar starych aut". W Domu Praczki odbędzie się giełda sztuki i pokazy prac kieleckich twórców. Muzeum Zabawek i Zabawy zorganizuje na dziedzińcu dyskotekę oraz gry i zabawy. Wszystkie kieleckie szkoły tańca pokażą umiejętności swoich uczniów, będą także plenerowe lekcje salsy, hip-hopu i cha-chy.

W niedzielę podczas koncertu "Muzyka Świata" uroczyście otwarty zostanie kielecki rynek, który diametralnie zmienił swój wygląd dzięki środkom unijnym. Na czas święta deptak, czyli ulicę Sienkiewicza, zapełnią stragany handlarzy w ramach Jarmarku Świętokrzyskiego. Imprezę zakończy pokaz ogni sztucznych.