Pomysłodawcą elektronicznego przewodnika po Tatrach jest zakopiańczyk Wojciech Janik. To małe urządzenie ze słuchawkami. Do tego turysta dostanie papierową mapę z zaznaczonymi punktami przystanków - mówi Janik.

Reklama

W trakcie wędrówki lektor opowie, co akurat można zaobserwować na szlaku. Będą to informacje dotyczące topografii Tatr, otaczającej nas przyrody, nieco historii - opowiada w rozmowie z "Dziennikim Polskim" Łukasz Pęksa, pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego, który opracował materiały.

Na razie twórcy audio przewodnika przygotowali wycieczkę do Doliny Kościeliskiej, Morskiego Oka oraz kolejką z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Jest także trasa na Wielką Krokiew. Chcemy bowiem zaoferować wycieczki nie tylko po Tatrach, ale także po Podtatrzu - wyjaśnia Wojciech Janik.

Pomysł spodobał się Pawłowi Skawińskiemu, dyrektorowi TPN. Do tej pory denerwowali mnie ludzie ze słuchawkami na szlaku, którzy słuchali anglosaskiego łomotu. Teraz będą mogli coś wynieść z wycieczki w Tatry - mówi Paweł Skawiński.