Na czwartek i piątek zaplanowano frezowanie i usuwanie starej nawierzchni. Przejście piesze będzie możliwe, ale w tych nie będą kursowały przewozy konne. W sobotę i niedzielę natomiast prace nie będą prowadzone, a ruch pieszy i kołowy będzie się odbywał normalnie.

Reklama

Jeżeli pogoda pozwoli, to prace zostaną wznowione w poniedziałek 18 września i potrwają do piątku 22 września – na te dni zaplanowano kładzenie nowej nawierzchni. Z tego powodu planowane jest całkowite zamknięcie drogi do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza – Włosienica. Zarówno ruch pieszy jak i kołowy będzie niemożliwy.

Turyści będą mogli jedynie poruszać się na odcinku od Palenicy Białczańskiej do zielonego szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz.

Z uwagi na zmieniająca się pogodę zaplanowany harmonogram prac na drodze do Morskiego Oka może ulec zmianie. Parkingi w rejonie szlaku do Morskiego Oka, czyli na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polany będą otwarte przez cały czas trwania remontu.

autor: Szymon Bafia