Tegoroczna majówka będzie mogła potrwać nawet dziewięć dni, od 27 kwietnia do 5 maja. Wystarczy sprytnie wykorzystać sprzyjający układ w kalendarzu i wziąć kilka dni urlopu.

Reklama

Jak wynika z badań przeprowadzonych w internecie przez agencję brainlab, wyjazd planuje 41 proc. internautów. Ile zamierzają wydać na majówkę?

29 proc. planujących wyjazd przeznaczy na ten cel od 201 do 500 złotych dla siebie i osoby z rodziny. Niewiele mniej, bo 26 proc., wyda od 501 do 1000 złotych. To większość majówkowiczów. 15 proc. ankietowanych zakłada, że ich kilkudniowy wyjazd pochłonie od 1001 do 2000 złotych.

Inne

Zaledwie 3 proc. planuje urlop z dużym rozmachem, przeznaczając od 2001 do 3000 tysięcy, a 4 proc. za górną granicę wydatków przyjmuje 4 tysiące złotych.

Polacy niezależnie od tego, czy spędzają czas na wyjeździe, czy w domu, podczas majówki chcą nacieszyć się rodziną i bliskimi, na co w tygodniu i ciągłej bieganinie zwykle nie mają czasu. Niestety, nie wszyscy mogą zapewnić rodzinie wypoczynek z dala od miejsca zamieszkania, nad wodą, na łonie natury, głównie z powodów finansowych - komentuje Michał Gmurek z agencji badawczo-strategicznej brainlab, która przeprowadziła badanie.