Zabawy w tym położonym na północy Portugalii mieście trwają już od początku czerwca. Uliczki przystrojone są kolorowymi girlandami, zewsząd słychać muzykę i gwar bawiących się mieszkańców i turystów. Jednak to właśnie w noc świętojańską - w dniu patrona Porto - w tym malowniczym mieście na północy Portugalii organizowane są najbardziej spektakularne pokazy i imprezy.

Reklama

Najbardziej barwną tradycją jest coroczna walka na młotki: tysiące uzbrojonych w plastikowe narzędzia osób okłada się nimi po głowach, świetnie się przy tym bawiąc. Młotki są jednak na tyle miękkie, że nikomu nie dzieje się krzywda.

Obchody dnia miasta przyciągają co roku tłumy zagranicznych turystów, tym bardziej, że Porto od lat uchodzi za idealne miejsce na wakacje. Wielokrotnie wygrywało w międzynarodowych plebiscytach na najlepszy cel turystycznych wojaży w Europie.

Portugalskie miasta bardzo hucznie obchodzą swoje święta. Największa zabawa jest organizowana co roku w nocy z 12 na 13 czerwca w Lizbonie - na ulicach miasta bawią się wtedy setki tysięcy osób.