Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Bergamo to nie tylko pobliski Mediolan. Co warto zobaczyć w tym mieście?

18 kwietnia 2015, 10:51
W Bergamo można wyróżnić dwa najważniejsze miejsca, a jednym z nich jest Piazza del Duomo. To tu znajduje się sławna katedra, będąca niekwestionowanym symbolem miasta. Santa Maria Maggiore to niesamowity kościół, którego budowa rozpoczęła się w XIII wieku. Zwiedzenie go dla tego, kto odwiedza Bergamo po raz pierwszy, może być sporym zaskoczeniem. Świątynia bowiem od zewnątrz jest typowym przykładem architektury romańskiej - bardzo monumentalnej, ale surowej, wewnątrz natomiast dominuje styl barokowy. W porównaniu ze skromną fasadą, niesamowicie zdobione sufity, bogate kaplice i ołtarze robią ogromne wrażenie. Warto przyjrzeć się także dwóm lwom, które znajdują się przed wejściem do kościoła. Stanowią one symbole miasta. Sama katedra została wybudowana w podziękowaniu za zażegnanie epidemii dżumy, ma więc dla mieszkańców szczególne znaczenie. Co ciekawe, katedra w Bergamo była przez długi czas najbardziej rozpoznawalnym na świecie miejscem w miasteczku. Swoją popularność zawdzięczała temu, jaką rolę odegrała w rozwoju muzyki. Od średniowiecza mieściła się tu jedna z najważniejszych szkół muzycznych w Europie, do której zjeżdżano z całego kontynentu. Wszystko to dlatego, że Santa Maria Maggiore może poszczycić się bardzo dobrą akustyką.
W Bergamo można wyróżnić dwa najważniejsze miejsca, a jednym z nich jest Piazza del Duomo. To tu znajduje się sławna katedra, będąca niekwestionowanym symbolem miasta. Santa Maria Maggiore to niesamowity kościół, którego budowa rozpoczęła się w XIII wieku. Zwiedzenie go dla tego, kto odwiedza Bergamo po raz pierwszy, może być sporym zaskoczeniem. Świątynia bowiem od zewnątrz jest typowym przykładem architektury romańskiej - bardzo monumentalnej, ale surowej, wewnątrz natomiast dominuje styl barokowy. W porównaniu ze skromną fasadą, niesamowicie zdobione sufity, bogate kaplice i ołtarze robią ogromne wrażenie. Warto przyjrzeć się także dwóm lwom, które znajdują się przed wejściem do kościoła. Stanowią one symbole miasta. Sama katedra została wybudowana w podziękowaniu za zażegnanie epidemii dżumy, ma więc dla mieszkańców szczególne znaczenie. Co ciekawe, katedra w Bergamo była przez długi czas najbardziej rozpoznawalnym na świecie miejscem w miasteczku. Swoją popularność zawdzięczała temu, jaką rolę odegrała w rozwoju muzyki. Od średniowiecza mieściła się tu jedna z najważniejszych szkół muzycznych w Europie, do której zjeżdżano z całego kontynentu. Wszystko to dlatego, że Santa Maria Maggiore może poszczycić się bardzo dobrą akustyką. / Shutterstock
Podróżnikom polującym na okazyjnie tanie bilety lotnicze Bergamo kojarzy się zapewne wyłącznie z lotniskiem, które jest przystankiem w drodze do Mediolanu. Ale to włoskie miasto samo w sobie jest wartym odwiedzenia celem podróży. Prezentujemy miejsca, w których warto się zatrzymać, lądując lub wylatując z Bergamo.
Reklama
Reklama
Tematy:
tanie linie Mediolan lotnisko co zobaczyć w Bergamo tanie loty włochy Bergamo

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama