Nowe połączenia w przyszłym roku

Reklama

Od stycznia 2016 roku pasażerowie z Polski będą mogli bezprzesiadkowo latać do Wenecji. To spora zmiana, która z pewnością bardzo wpłynie na zainteresowanie podróżami do tego włoskiego miasta. Do tej pory bowiem nie istniały takie połączenia na żadne z tamtejszych lotnisk – ani na Treviso, ani na Marco Polo. Do wyboru były tylko loty przesiadkowe i to w nie najlepszych cenach.

Jednak do stycznia pozostało jeszcze kilka miesięcy, w tym te dla podróżników najciekawsze – czyli letnie i wczesnojesienne. Wówczas w Wenecji najwięcej się dzieje. W wakacje można cieszyć się piękną pogodą, we wrześniu natomiast rozpoczyna się największa impreza w ciągu całego roku. Mowa oczywiście o Biennale, podczas których ma miejsce Wenecki Festiwal Filmowy. W tym roku potrwa on od 2 do 12 września. Na Lido, czyli pobliską wyspę, ściągną wówczas największe gwiazdy kina, a w samej Wenecji będzie mu towarzyszyło wiele innych wydarzeń. Z pewnością warto jest chociaż raz odwiedzić miasto w trakcie Festiwalu Filmowego i doświadczyć tej niepowtarzalnej atmosfery.

Jak w takim razie wykorzystać przesiadkę?

Chociaż do Wenecji bezpośrednio będzie można latać dopiero od nadchodzącego roku, nie sprawia to jednak, że musicie zrezygnować z podróży. Okazuje się, że konieczność przesiadki można wykorzystać w bardzo sprytny sposób. Pomogą w tym loty Smart Connection.

Smart Connection to loty, które uwzględniają przesiadkę na tyle długą, aby można było opuścić lotnisko i coś zwiedzić, zamiast bezczynnie tracić czas w poczekalni. Przy tym większość odbywa się przez duże popularne i obsługiwane przez tanie linie porty – a więc takie jak Paryż, Madryt czy Bruksela. Dzięki temu lecąc do wybranego przez siebie miejsca możecie przy okazji zwiedzić miasta, które znajdują się w absolutnej turystycznej czołówce.

W przypadku Wenecji jest to właśnie Paryż. Zakładając, że pomiędzy kolejnymi lotami jest kilkanaście godzin, daje to możliwość odwiedzenia któregoś z muzeów, wizyty na Montmartre albo w Dzielnicy Łacińskiej oraz zjedzenia czegoś pysznego – szkoda byłoby bowiem odwiedzić Francję i nie skorzystać z tego, jak pyszną ma kuchnię. Po dniu spędzonym w stolicy wylatuje się po prostu dalej do Wenecji. Warto zauważyć, że taka forma podróżowania to świetny pomysł dla tych, którzy często narzekają na brak czasu na wyjazdy. Pozwala ona zwiedzić więcej miejsc w trakcie jednego urlopu - a w dodatku taniej. Drugą cechą lotów Smart Connection jest bowiem to, że pozwalają one zaoszczędzić nawet do 90 procent podstawowej ceny.

Jeżeli zainteresował Was taki typ lotów, sprawdźcie i zarezerwujcie bilety na Tanich lotach do Wenecji. Może zainspiruje Was to do poszukiwania innych, nowych możliwości podróżowania!