Wyjątkowy Rzym

Reklama

Czy może być lepsze miejsce na spokojny i pełen kontaktu ze sztuką weekend niż Rzym? Włoska stolica sprawi, że przeniesiecie się do zupełnie innego świata. I nawet, jeżeli nie jesteście fanami biegania po muzeach, z pewnością poczujecie tutaj to coś wyjątkowego, dzięki czemu każdy odkryje w sobie estetę! W odnalezieniu tego wyjątkowego ducha miasta pomoże Wam City Break Rzym. Znajdziecie tutaj najtańsze połączenia lotnicze połączone z rezerwacją noclegu w sprawdzonym i polecanym przez gości hotelu, a dodatkowo także wskazówki, które zainspirują Was, jak zorganizować swój czas w Wiecznym Mieście.

Gdzie możecie się zapuścić?

Przede wszystkim warte odwiedzenia jest starożytne centrum Rzymu. To nie tylko antyczne ruiny – starodawne budynki wciąż są częścią tkanki miejskiej. Dlatego nie odczujecie tu klimatu, jaki zazwyczaj towarzyszy zabytkom, a zamiast tego przekonacie się, jak to jest żyć w miejscu, w którym historia jest nieodłączną częścią codzienności. Wyobrażacie sobie rozpocząć dzień od pysznej włoskiej kawy w kawiarnianym ogródku z widokiem na Schody Hiszpańskie, Kapitol albo Koloseum? Rzym da Wam niesamowitą okazję do tego, by odpocząć od zgiełku metropolii, który znamy z polskich miast, ale który jest właściwy również wielu innym europejskim kolosom. Z drugiej strony – wciąż pozostaje to duży ośrodek, w którym znajdziecie masę atrakcji, a dzięki temu nie ma tu mowy o nudzie. Idealne połączenie!

Kiedy jechać?

Rzym jest jednym z tych miejsc, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Oczywiście, i tu najwięcej turystów pojawia się w czasie świąt i tzw. sezonu – czyli wakacji. Jednak możecie być pewni, że zawsze coś tu się dzieje, a uroki miasta są równie inspirujące i zachwycające latem, wiosną, jak i zimą.
A jesień? To również fantastyczny okres, by odwiedzić stolicę Włoch. Po pierwsze, ominiecie wtedy czas, kiedy miasto jest najbardziej zatłoczone, a po drugie – nieco niższe niż podczas wakacji temperatury dadzą Wam idealne warunki do zwiedzania i długich spacerów. Co więcej, właśnie wówczas odbywa się jedno z najciekawszych wydarzeń w ciągu całego roku. Lato festiwalowe? W Rzymie rozpoczyna się we wrześniu!

RomaEuropa Festival

Mowa o RomaEuropa Festival – ogromnej imprezie, za którą stoi naprawdę niezwykła inicjatywa. Program festiwalu skupia się na muzyce i sztukach wizualnych, ale trudno jest to jednoznacznie określić. Przekrój tego, co jest tutaj prezentowane, jest tak ogromny, że niemal nie da się tego jednoznacznie sklasyfikować. Tym bardziej, że celem organizatorów festiwalu od samego początku było znoszenie granic. Z jednej strony tych, które dzielą różne narody i kultury, a z drugiej sztucznych podziałów w samej sztuce i wśród jej odbiorców. Sztuka wysoka i masowa? Na RomaEuropa coś takiego nie istnieje, a to, jakim zainteresowaniem i prestiżem wydarzenie cieszy się już od trzydziestu lat pokazuje, że jest to celna strategia, dobrze wpisująca się w gusta gości.

Co można obejrzeć podczas festiwalu? Prezentowane są tutaj naprawdę najróżniejsze rzeczy. Miłośnicy muzyki z pewnością będą zachwyceni ofertą koncertową – od klasycznych arcydzieł po aranżacje znanych filmowych przebojów, przygotowywane przez najbardziej cenionych światowych kompozytorów. Balet i opera rozpieszczą tych, którzy wahają się pomiędzy muzyką a teatrem, a dla fanów ostatniego pokusą będą najgłośniejsze sztuki z całej Europy. Do tego dochodzi jeszcze imponujący wybór filmów – przede wszystkim niszowych i pokazujących kinematografię z nawet najmniej rozpoznawalnych pod tym względem krajów.

Reklama

Oprócz różnorodności atutem festiwalu są także ceny. Okazuje się, że bilety na wszystkie wydarzenia nie są specjalnie drogie – opłaty są zbliżone do tych, które trzeba ponieść za zwykłe wyjście do kina, na koncert do teatru. Szkoda w takim razie nie wykorzystać tej okazji – szczególnie, jeżeli udział w RomaEuropa Festival będzie pretekstem do odwiedzenia Rzymu! Impreza będzie odbywała się od 23 września do 8 grudnia. Wiele z organizowanych pokazów będzie miało miejsce kilka razy, co ułatwi organizację podróży i dobór takiego terminu, który będzie najdogodniejszy.