Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

W Chorwacji nie tylko leż na plaży! Zobacz 8 pięknych miejsc do odwiedzenia

18 lipca 2015, 08:42
To najbardziej znany park narodowy Chorwacji i jako jedyny wpisany na Listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Można go zwiedzać kilkoma różnymi trasami, które prowadzą wokół 16 jezior krasowych. Jeziora te powstały w zagłębieniach skalnych i wyróżniają się lazurowym kolorem wody. Są połączone ze sobą licznymi wodospadami, a Veliki Slap, największy z nich, mierzy aż 78 m. Po największym jeziorze można przepłynąć się łódką, a nad innymi przejść specjalnie w tym celu ustawionymi kładkami. Jednak warto zwrócić uwagę także na otoczenie jezior: bukowe lasy, skupiska storczyków i orchidei oraz zamieszkujące te tereny zwierzęta, m.in. rzadkie w Europie rysie i wydry, sarny, jelenie, liczne gatunki ptaków np. bociany, dzięcioły i orły oraz płazy: salamandry plamiste, rzekotki drzewne albo kumaki górskie. Do parku bardzo łatwo dostać się dzięki tanim lotom do Zagrzebia i autobusem do przystanku Plitvicka Jezera. Czas przejazdu autobusem wynosi około 2 godzin 15 minut.
To najbardziej znany park narodowy Chorwacji i jako jedyny wpisany na Listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Można go zwiedzać kilkoma różnymi trasami, które prowadzą wokół 16 jezior krasowych. Jeziora te powstały w zagłębieniach skalnych i wyróżniają się lazurowym kolorem wody. Są połączone ze sobą licznymi wodospadami, a Veliki Slap, największy z nich, mierzy aż 78 m. Po największym jeziorze można przepłynąć się łódką, a nad innymi przejść specjalnie w tym celu ustawionymi kładkami. Jednak warto zwrócić uwagę także na otoczenie jezior: bukowe lasy, skupiska storczyków i orchidei oraz zamieszkujące te tereny zwierzęta, m.in. rzadkie w Europie rysie i wydry, sarny, jelenie, liczne gatunki ptaków np. bociany, dzięcioły i orły oraz płazy: salamandry plamiste, rzekotki drzewne albo kumaki górskie. Do parku bardzo łatwo dostać się dzięki tanim lotom do Zagrzebia i autobusem do przystanku Plitvicka Jezera. Czas przejazdu autobusem wynosi około 2 godzin 15 minut. / Shutterstock
Chorwacja to popularny cel podróży polskich turystów. Nic dziwnego: kraj zachwyca wspaniałą pogodą, doskonałą kuchnią, piękną architekturą, ale przede wszystkim bogactwem flory i fauny. By się o tym przekonać, trzeba odwiedzić tę magiczną krainę i zwiedzić tutejsze parki narodowe. Warto wybrać się do wszystkich, każdy z nich bowiem charakteryzuje się czymś innym, wszystkie jednak oferują niezapomniane doznania estetyczne.
Reklama
Reklama
Tematy:
park narodowy Welebit Risnjak jeziora Plitwickie Mljet Chorwacja Kornati Paklenica Krk przyroda Brijuni

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Ania
  2015-07-18 12:35:12
  Przepiekny kraj i mili ludzie. Kilka dni temu wrocilam.
  0
 • juras
  2015-07-18 20:24:58
  Twój komentarz...Widać " bono", że W Chorwacji nie byłeś.Ponad 80 procent ludności tego kraju to katolicy, a muzułmanie to zaledwie ponad 1 procent. To bardzo ładny,spokojny i pełen miłych ludzi kraj.
  2
 • bono
  2015-07-18 17:53:07
  Trzeba byc naprawde idiota, by w tych czasach wybierac sie do Chorwacji. Jezeli juz jednak koniecznie - to nie zapomnij zabrac ze soba karabin (najlepiej maszynowy). Spotkanie i ludzmi "panstwa islamskiego" nie bywa przyjazne.
  7
  pokażodpowiedzi (1)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama