Emirates będzie pierwszą linią lotniczą latającą na warszawskie lotnisko, która zaoferuje pasażerom w swoich samolotach trzy klasy: pierwszą, biznes i ekonomiczną. Obecnie żadna inna linia lotnicza nie oferuje w Warszawie pierwszej klasy - powiedział PAP Przybylski.

Reklama

Połączenie będzie realizowane przez samolot Airbus A330-200.

Uruchomienie tego połączenia jest dla nas bardzo ważną decyzją. Pozwoli ono wzmocnić pozycję Lotniska Chopina jako portu przesiadkowego w Europie Środkowej. Ta decyzja otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania dla naszych pasażerów - powiedział Przybylski.

Władze lotniska podkreślają, że nad uruchomieniem bezpośredniego połączenia do Dubaju pracowały od sześciu lat. Statystyki wskazują, że kierunek ten ma duży potencjał. Możliwe jest wygenerowanie ruchu na poziomie 100 tys. pasażerów rocznie.

Prezes Emirates Group szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum cytowany w oficjalnej informacji prasowej przekazał, że decyzja o uruchomieniu lotów między Dubajem a Warszawą jest związana m.in. ze znakomitymi wynikami gospodarczymi Polski i prognozą Banku Światowego. Przewiduje ona na najbliższe lata najwyższy wzrost w naszym kraju spośród wszystkich państw Europy Środkowej i Wschodniej.

Emirates Airlines należy do największych i najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. Obecnie obsługuje połączenia z Dubaju do 124 miast na całym świecie. Dysponuje flotą 176 samolotów i zatrudnia ponad 60 tys. osób.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało łącznie ponad 9,3 miliona pasażerów, co stanowi prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.