Organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną (POT) akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", odbywa się dwa razy do roku poza głównym sezonem turystycznym i jest skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i turystów.

Reklama

W Łazienkach Królewskich, w czasie trwania akcji, w godz. 9-16 będzie można m.in. zwiedzać Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów i apartamentami Stanisława Augusta oraz Starą Oranżerię z Królewską Galerią Rzeźby i Teatrem Królewskim. Uczestnicy "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" obejrzą również w Podchorążówce wystawę "Tohoku. Japońskie rzemiosło artystyczne".

Do akcji włączyły się także: Teatr Polski, oferując bilety z 50 proc. zniżką na spektakle: "Wyzwolenie" i "3xMrożek" oraz Teatr Narodowy, który zaprasza na przedstawienia "Opowieści zimowej" w dniach 16 i 17 marca, o godz. 16.

W Zamku Królewskim w Warszawie, z biletami za połowę ceny, będzie można obejrzeć wystawę - "Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej".

Stadion Legii Warszawa otwiera się na turystów indywidualnych, którzy w niedzielę 17 marca będą mogli zwiedzić obiekt za połowę zwykłej ceny. "Wspólnie z przewodnikiem odwiedzimy serce stadionu, czyli szatnie piłkarską oraz ławki rezerwowych, na których przebywali zawodnicy Legii Warszawa, Borussi Dortmund czy Napoli, ale również trybunę prasową, gdzie będzie można poczuć się jak prawdziwi komentatorzy. Podczas zwiedzania wezmą Państwo udział w licznych konkursach wiedzy, w których będzie można zdobyć legijne nagrody" - napisano na stronie stadionu. Wycieczki rozpoczynają się na klubowej recepcji o godzinie 12, 14 oraz 16.

Zwiedzić będzie można również PGE Narodowy. Bilety w specjalnych cenach obejmują wszystkie trasy wycieczkowe dla osób indywidualnych. "Każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak kibic piłkarski i sprawdzić niezwykłą akustykę stadionu, a także zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski" - zapewniono na stronie PGE Narodowy.

Reklama

W "weekend za pół ceny" mieszkańcy Krakowa i turyści będą mogli skorzystać z oferty m.in. Żywego Muzeum Obwarzanka, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha czy Muzeum Etnograficznego, które oferuje tańsze o połowę bilety na wystawy stałe i czasowe (promocja obowiązuje również w oddziałach tej instytucji).

W Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie na hasło "Polska zobacz więcej" będzie można nabyć bilety w niższej cenie na spektakle "Pierwiastek z minus jeden" oraz "blogi.pl".

"Podróże są nie tylko małe i duże, krajowe czy zagraniczne. Czas odwiedzić teatr i poznać sceniczne światy! Od 15 do 17 marca w kasach biletowych oraz na stronie bilety.teatrwybrzeze.pl będzie można kupić 2 bilety za pół ceny na spektakle z bieżącego repertuaru Teatru Wybrzeże. Dokonując zakupu należy podać hasło Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny. Promocja nie dotyczy: premier, koprodukcji, spektakli specjalnych i gościnnych. Promocje nie łączą się ze sobą" - zachęca Teatr Wybrzeże z Gdańska.

Turyści odwiedzający Pruszcz Gdański, za połowę ceny biletu wstępu, w dniach 16-17 marca, będą mogli zwiedzić zrekonstruowaną faktorię handlową z okresu szlaku bursztynowego.

Mieszkańcy Wielkopolski będą mogli skorzystać z oferty Muzeum Archeologicznego w Poznaniu i Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci, które oferuje wejściówki za połowę ceny oraz Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, którego wszystkie oddziały będzie można zwiedzać, korzystając z tańszych biletów specjalnych.