Od 11 listopada do USA bez wizy. Ile trzeba wydać na wycieczkę do Ameryki?

| Aktualizacja:

Od poniedziałku, 11 listopada zostaną zniesione wizy dla Polaków na wyjazdy turystyczne i biznesowe do Stanów Zjednoczonych. Bez wiz będzie można wyjechać na 90 dni, wystarczy rejestracja w systemie. Żeby móc to zrobić trzeba posiadać biometryczny paszport, który jest ważny przynajmniej 90 dni i bilet na powrót z USA.

wróć do artykułu
  • ~j
    (2019-11-11 11:49)
    No i już wiadomo, że autor dzielnie przepisywał ze starych blogów informacje. Od kilku miesięcy cena za Metro Card jest inna niż podana. Wszystkie informacje są równie wiarygodne zapewne.
  • ~Have a goog trip, Drodzy.
    (2019-11-09 22:16)
    Koszta wycieczki do usa z polski przy odrobinie rozumu wcale nie musza byc wyzsze niz wycieczka z podketrzynskiej wsi do Warszawy lub Krakowa, pomimo ze generalnie jest przelicznik okolo 1:3, to internet pomaga znalezc lepsze ceny. Jadac w Polsce do duzego miasta bez zalatwionego spania tez jest drogo. Jesli jest tam ktos znajomy czy rodzina to no problem. Nie straszcie ludzi dawnymi opowiastkami bo takie cwaniackie straszenie to lipa.
  • ~hymn pochwalny
    (2019-11-09 16:43)
    Za PO to podroze USA byly super a teraz jest dno. Zniesli wizy, po co ?. Za PO to bylo super. Duda ,co to prezydent, Komorowski to dopiero gosc , nawet wasy zgolil, zeby byc lepszym. A Duda nigdy nie mial wasow ,wiec nie mogl ich zgolic i byc lepszym. W ogole PIS, szkoda mowic, PO to to dopiero cymes.
  • ~Predator
    (2019-11-09 15:04)
    A gdzie mogę spotkać terminatora
  • ~Andre
    (2019-11-09 13:04)
    A gdzie można kupić ubezpieczenie zdrowotne za 200-300 zł,jakie to towarzystwo,ja ostatnio byłem w canadzie i ubezpieczenie na m-c 2200 zl i w przypadku choroby,wizyty w szpitalu musimy się połączyć z ubezpieczyciele,poinformować itd
  • ~Turysta
    (2019-11-09 11:33)
    Czyli realnie minimum potrzeba ok 10 tys., bo polecieć tam tylko po to by połazić trochę po ulicach to tak jakby pojechać do Warszawy, zjeść jakieś kluchy w przyulicznej budzie, obejść dookoła Pałac Kultury i wrócić do siebie na wioskę pod Koszalinem.
  • ~Steph
    (2019-11-09 10:26)
    Za późno te wizy znieśli. Po co jechać tam - rozpadające się chaty z kartonu oglądać? USA gnije...
  • ~Zakupy
    (2019-11-08 23:34)
    Data waznosci czyli expiration date. W Europie data waznosci towaru 12.1.2019 to jest 12 stycznia 2019,ale za oceanem ta sama data waznosci towaru znaczyy ze to jest 1 szy grudnia 2019 I towar jest dobry. Nie wi Jak to die dzieje, ze liczby w Davie produkcji of 13 do 31 przed data roku sa zagadka
  • ~Karlo
    (2019-11-08 21:26)
    No to się teraz do hameryki zwali ta cała Polska ynteligwncyja i specjaliści od cudzej własności... Ciekawe jak długo Amerykanie będą tolerować przybyszów z innej planety i pokażą polaczkom gdzie ich miejsce...
  • ~Mati
    (2019-11-08 20:37)
    Ja mam Amerykę jak z domu wychodzę;d Odór ***** wyjące ****** i psy no i Ci ludzie życzący Tobie w umysłach jak najgorzej i patrzący krzywo albo w ogóle łeb w drugą syrone ... ;)
  • ~Errorfree
    (2019-11-08 20:15)
    Hahaha wyliczenia z tyłka. Byłem niedawno w New York City i Washington na 2 tyg. I za wszystko wyszło mnie 4500 zł. Specjalnie nie zalowałem sobie nawet i byłem w najdroższym mieście Usa. Nie dajcie sie omamic. Szukajcie tanich lotów i jak was nie stać na hotel spróbujcie airbnb. Powodzenia.
  • ~Pabloverso
    (2019-11-08 20:00)
    Czemu nie napiszecie jak jest naprawdę czyli u nas już nie będą dawać wiz ale na lotnisku w USA mogą nas nie wpuścić wszyscy o tym milczą taka jest naprawdę umowa między Stanami a Polska czyli urzędnicy w USA będą decydować czy nas wposcic czy odeslac
  • ~anna
    (2019-11-08 16:49)
    Lot samolotem trzeba wykupi w obie strony (jeśli ktoś jedzie bez wbitej promesy wizy w ambasadzie/konsulacie). Do USA i z powrotem (niekoniecznie lot powrotny do Polski, ale lot poza granice USA).
  • ~Mieszkaniec wsi.
    (2019-11-08 16:32)
    Wystarczy, że wyjrzę przez okno i cały Manhattan mam u stóp. Widok z drugiego piętra na popegeerowskie obory i szałry sąsiadów obite papą niedościgniony. ....i to powietrze.
  • ~Mark Twain
    (2019-11-08 15:49)
    Przy cenie wyżywienia 1100 zł./ na 7 dni to jakie "atrakcje" (wliczone w koszt wycieczki) mogą być za 700 zł. w tym samym czasie?
  • ~ypeks
    (2019-11-08 14:40)
    Podobno, jak słychać w wolnej Europie, San Escobar ma również znieść wizy dla polskich polityków i ekonomistów, aby pogrążyć się ponownie w mrokach średniowiecza.
  • ~..Krystyna.z.Agencji..
    (2019-11-08 14:30)
    Jade, zobacze w jakiej tekturowej chalupie wujek z ciocia w USA mieszkaja, co ostatnio do Polski przyjechali i po jednym dolarze nam dali. Ciocia mowila ze spiewa w chorze, a wujek odkreca sruby w jakiejs kanalizacyjnej rurze. Tym to sie w zyciu udalo.
  • ~..Krystyna.z.Agencji..
    (2019-11-08 14:23)
    To do ktorego miasta pojechac, zeby sie dorobic a nie narobic?
  • ~.
    (2019-11-08 14:13)
    Nie wliczono kosztow prezentow dla rodziny w USA: kierpce dla cioci 100 zl, ciupaga dla wujka 150 zl, bieznik na stol dla kuzynki 80 zl, I pol litra dla kuzyna 20 zl.
  • ~Andy
    (2019-11-08 13:46)
    Podróżował po Kalifornii 3tyg.samochod wypożyczenie 950 $ z pełnym ubezp.,hotel - 100 $ pokój 2 oś.paliwo ok.3 $/balon. ,jedzenie min.30-40 $ na oś.dziennie. Samolot do San Francisco 4000 zł. I tyle w temacie.