Na Kasprowym Wierchu leży 148 cm śniegu. Temperatura w górach wyraźnie poszła w górę. W poniedziałek rano termometry na szczycie wskazywały dwa stopnie mrozu, a dzień wcześniej na Kasprowym było 12 st. mrozu.

Reklama

Morskie Oko to najbardziej znane miejsce w Tatrach i łatwo dostępne, dlatego wielu turystów decyduje się na właśnie ten kierunek. Należy jednak pamiętać, że końcowy odcinek tej trasy przecina Żleb Żandarmerii, z którego często schodzą śnieżne lawiny – powiedział PAP przyrodnik.

Do 6 stycznia wydłużono czas pracy fiakrów, którzy wożą turystów do Morskiego Oka. Ostatnie kursy na dół będą o godz. 19. W poprzednich latach kursy wozów kończyły się o 16.

Zdecydowaliśmy się na wydłużenie czasu pracy wozaków, ponieważ w poprzednich latach zdarzało się, że turyści, których została noc nad Morskim Okiem nie byli przygotowani na wędrówkę na dół i musiała interweniować straż pożarna i policja. Aby uniknąć takiej sytuacji, fiakrzy będą pracowali dłużej – dodał Krzeptowski-Sabała.

Z powodu powalonych drzew w Tatrach zamknięte są dwa szlaki turystyczne: zielony z Hali Gąsienicowej na Rówień Waksmundzką oraz czerwony z Psiej Trawki także na Rówień Waksmundzką.

Reklama