Jak podała firma PKP Intercity w komunikacie, informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 29 na 30 października br. roku można uzyskać m.in. poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u drużyn konduktorskich, które będą obsługiwać pociągi kursujące w tym czasie.

Reklama

Postoi, ale dotrze zgodnie z rozkładem

"13 pociągów PKP Intercity kursujących w noc przejściową (z soboty na niedzielę) zatrzyma się na około godzinny postój na najbliższej stacji, po czym wyruszy w dalszą trasę" - wskazano. Zapewniono, że postoje nie spowodują opóźnień, a podróżni dotrą do stacji docelowej zgodnie z rozkładem jazdy.

Jak poinformowano, w okresie od piątku 28 października do środy 2 listopada przewoźnik zaplanował wydłużenie 155 pociągów 258 wagonami. "Dodatkowe wagony pojawią się w pociągach ruszających m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Gdyni, Lublina, Przemyśla, Świnoujścia, Poznania czy Szczecina" - wskazało PKP Intercity.

Przewoźnik zachęcił do wcześniejszego zakupu biletu. "PKP Intercity na bieżąco monitoruje i analizuje sprzedaż biletów. W miarę potrzeb i możliwości kolejne pociągi będą wzmacniane dodatkowymi wagonami" - wskazano.

Zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego (CLSE) na środkowoeuropejski czas zimowy (CSE) odbywa się w ostatni weekend października w blisko 70 krajach na świecie. W Polsce jest przeprowadzana na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 4 marca 2022 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2022-2026.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie.

Magdalena Jarco