Tytuł najwyższego budynku w Polsce i Unii Europejskiej należy do Varso Tower. Konstrukcja tego drapacza chmur przekroczyła 310 m wysokości, dzięki zamontowaniu na szczycie ważącej aż 73 tony i mierzącej 80 m iglicy. Wyobraźcie sobie, jaki będzie widok z takiej "wieży".

Reklama

Taras widokowy na samym szczycie

Wkrótce będzie to możliwe. Jak informują media, w tym serwis Wieżowce.pl, HB Reavis podpisało umowę z firmą specjalizująca się w projektowaniu miejskiej turystyki wysokościowej. Z kolei firma Magnicity odpowiadać będzie za obsługę nowej atrakcji, jaką będzie najwyższy taras widokowy w Polsce. Do dyspozycji turystów oddany zostanie wypełniony drzewami taras na 49. piętrze oraz dach na 53. piętrze, czyli na samym szczycie wieżowca.

Reklama

"Naszą ambicją w ramach grupy jest oferowanie wyjątkowych wrażeń, które są źródłem emocji i pozwalają odkrywać miasto w zupełnie nowy sposób. Cieszę się, że nasza propozycja i doświadczenie przekonały HB Reavis. Teraz w budowie tego wyjątkowego projektu rozpoczyna się nowa faza, której efekty na pewno zachwycą wielu zwiedzających" – powiedziała Alexia Vettier, Chief executive officer w Magnicity.

Reklama

Prace nad najwyższym tarasem widokowym w Unii Europejskiej rozpoczną się w drugim kwartale 2024 r. Oficjalne otwarcie zaplanowano na lato 2025 r.

Atrakcje dla turystów

Nowe przestrzenie zapewnią odwiedzającym rozległą i piękną panoramę Warszawy, a także przestronny bar z widokiem na ogród na szczycie budynku. Dodatkową atrakcję będzie podróż na szczyt wieżowca szybką, panoramiczną windą, która potrwa niecałe pół minuty.

Przedsmak tego, co nas czeka, dają zdjęcia, które w ubiegłym roku zrobili Paweł Kłak z Łukaszem Wawrzyszko, którym wyjątkowo udało im się dotrzeć na taras widokowy. Kadry dowodzą, że z tego miejsca można było zobaczyć nawet Łódź, oddaloną o 114 km.

Atrakcje związane z najwyższym tarasem widokowym w Polsce mają być płatne, ale ceny ja na razie nie są znane.