Plaża jest zamknięta, aby muzułmanki mogły "czuć się swobodnie i dobrze się bawić bez obaw przed natarczywym zachowaniem i uprzedzeniami". Na specjalnie wydzielonym, niewielkim kawałku plaży postawiono około 20 leżaków.

Trzeba przestrzegać zasad

Reklama

"Wszyscy odwiedzający powinni przestrzegać zasad i zwyczajów panujących na tym terenie. Ulcinj należy do ulubionych miejsc na letni wypoczynek, a plaża przeznaczona dla kobiet w hidżabie przyczyni się do inkluzywności miasta" - zaznaczono w reklamie nowo otwartej plaży.

Wielonarodową Czarnogórę zamieszkuje wiele mniejszości narodowych. Duża grupa to wyznawcy islamu. W samym Ulcinju - według spisu ludności przeprowadzonego w 2011 roku - 73 proc. populacji deklaruje się jako muzułmanie.

Adriatycka perełka

Ulcinj leży w południowej części wybrzeża Morza Adriatyckiego i jest najstarszym miastem Czarnogóry. Jest tu majestatyczna, zabytkowa twierdza oraz piękne, piaszczyste plaże. Jedna z nich należy do najdłuższych w Europie. Turystów przyciągają tu piękne krajobrazy, śródziemnomorska kuchnia i przyjaźni ludzie.