Inne
Reklama

Na lodowcu Stubai można wybierać spośród setek tras, na które wywozi pięć kolejek linowych, pięć kolejek krzesełkowych i dziewięć wyciągów orczykowych. Zjazdom towarzyszą wspaniałe widoki na krainę alpejskich trzytysięczników. Niepowtarzalny widok rozciąga się z miejsca przy górnej stacji kolejki Schaufeljochbahn.

Inne
Inne

Cały zespół kolejek i wyciągów Stubaier Gletscher zaczął powstawać w 1973 roku. Wtedy oddano do użytku pierwszy z nich. Ośrodek jest wysoko położony - na wysokości od 1,7 tysiąca metrów do 3,3 tysiąca metrów. Najwyższy szczyt to Zuckerhutl - 3,5 tysiąca metrów. Znajduje się dokładnie w centrum Alp Stubaiskich.

Miłośnicy białego szaleństwa mogą wyjechać na wysokość 3,2 tysiąca metrów. Na takiej wysokości jest niemal całoroczna gwarancja śniegu.

Łatwych tras jest 12 o długości 42,4 kilometra, średnich - sześć, mają długość 36 kilometrów, trudnych - cztery o długości dziesięciu kilometrów. Wszystkie miejscowości w regionie Stubai łączą darmowe skibusy. Zobacz mapę

Niebywałe atrakcje czekają na dzieci w Ski Club Micky Mouse. Otwarto go dokładnie w setną rocznicę urodzin Walta Disneya - w 2001 roku. Najmłodsi nauczą się tu jeździć na nartach przez zabawę pod okiem doświadczonych intruktorów. Dla jeszcze mniejszych maluchów, tych poniżej trzeciego roku życia przygotowano Raj Zabaw w klubie Myszki Miki.

Chcąc korzystać ze wszystkich wyciągów i kolejek na lodowcu Stubai, warto kupić Stubaier Super-skipas, który zapewnia nie tylko dostęp do bazy narciarskiej na stokach, ale też przejazd busem i wizytę w zespole basenów w Neustift i Fulpmes.

Informacja turystyczna

Stubai Touristik
Stubaitalhaus, Dorf 3
A-6167 Neustift im Stubaital
tel. 00 43 0 501 881 171 lub 172
fax 00 43 0 501 881 199
www.stubai.at