Inne
Reklama

Centrum tego regionu to miasteczko Schladming. Jest to największy rejon narciarski w Styrii i jednocześnie najważniejszy fragment trasy narciarskiej łączącej cztery największe góry w Styrii - Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling i Reiteralm. Ma długość 117 kilometrów.

Inne

Ale to jeszcze nic, gdy dodać do tego, że ta trasa jest częścią największego w Austrii połączonego systemu nartostrad, których łączna długość sięga 860 kilometrów. Nazywa się on Ski Amade.

W dużym skrócie - region Planai i Hochwurzen ma do zaproponowania mnóstwo atrakcji. Olbrzymią różnorodność setek kilometrów tras zjazdowych, gęstu utkany system wyciągów i kolejek, oświetlone stoki - w tym nadłuższy, trzykilometrowy. Są także trasy szybkiego ruchu, specjalnie utworzona dla dzieci kraina "Hopsi", Hochwurzen Playground dla snowboardzistów i narciarzy uprawiających freeski, siatkę tras dla narciarzy biegowych. Zobacz mapę

Planai

Tutaj najbardziej zadowoleni będą średnio i bardzo zaawansowani narciarze. Ze szczytu góry do jej podnóża prowadzi pięciokilometrowy zjazd FIS. To właśnie tu organizowane są slalomy mistrzostw świata. Szczególną atrakcją są mistrzostwa świata mężczyzn w slalomie nocnym, które co roku przyciągają ponad 40 tysięcy widzów. Kolejne zawody zaplanowano na 27 stycznia 2009 roku.

Hochwurzen

W to miejsce powinni się kierować ludzie uprawiający narciarstwo całą rodziną. Dzieci i początkujący będą się czuli bezpiecznie na szerokich i łagodnych stokach. Ale i snowboardziści oraz narciarze uprawiający freeski nie mogą ominąć tej góry, bo tu znajduje się Playground Hochwurzen - miejsce przygotowane specjalnie dla nich. Dla saneczkarzy - siedmiokilometrowy tor. Jest tu też oświetlony stok o długości trzech kilometrów. W licznych knajpkach i restauracjach można odsapnąć po dniu pełnym wrażeń na nartach lub desce.

Dachstein

Niepowtarzalne wrażenie robi przejazd przez sam lodowiec Dachstein. Nosi on nazwę "Austriackiej narciarska wycieczki narodowej". To samo można powiedzieć o platformnie widokowej, z której rozciąga się najpiękniejszy chyba widok w całych Alpach - Dachstein Skywalk. Na tej górze miejsce dla siebie znajdą snowboardziści, narciarze, saneczkarze, paralotniarze, miłośnicy wycieczek górskich, czy biegów narciarskich.

W regionie Planai i Hochwurzen jest co robić rónież wieczorem, po narciarskich szaleństwach. Wśród nowości jest możliwość dotarcia do serca lodowca Dachstein w "Dachstein Eispalast", centrum rozrywki na trzy tysiące osób Hohenhaustenne u podnóża góry Planai. Na tym stoku można też wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju imprezie - "Stoku dźwięków". Podczas zjazdu narciarzom towarzyszy muzyka - od klasycznej po najnowszą. Taki zjazd ma długość sześciuset metrów.

Informacja turystyczna

Planai Hochwurzen Bahnen
8970 Schladming
Coburgstraße 52
tel. 0043 0 3687 22 042
mail: office@planai.at