Inne
Reklama

Jest kameralnie, to prawda, ale nie można powiedzieć o Andalo, że to dziura zabita dechami. Ta stacja narciarska jest wprost urocza. A gdy pogoda pozwala, roztacza się stąd przepiękny widok na dolinę Adygi i Jezioro Garda.

Co roku, do istniejących już tu wyciągów, dołączają nowe. Dlatego miłośnicy białego szaleństwa nie mogą się tu nudzić. I ci zaawansowani, i ci początkujący.

Dla tych drugich, dopiero stawiających pierwsze kroki na deskach, wymarzonym miejscem do nauki będzie stok u podnóża góry - w Rindole. Znajduje się tam bardzo szeroki i płaski stok. Jest bezpieczny dla tych, którzy dopiero się uczą. I dlatego właśnie tam można skorzystać z fachowych porad instruktorów.

Oczywiście Andalo oferuje też trasy dla bardziej zaawansowanych narciarzy, jak i dla tych, którzy posiedli już prawie wszystkie tajniki dwóch desek. Zresztą nie bez kozery na tych stokach bardzo często trenują członkowie amerykańskiej reprezentacji w narciarstwie alpejskim.

Co ciekawe, w tej miejscowości na stałe mieszka tylko tysiąc osób. Coraz częściej na ulicy słyszy się język polski. Andalo stało się bowiem jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez naszych rodaków zimą we Włoszech. Jednorazowo potrafi tam być nawet pięciuset Polaków.

Co robić w Andalo po całym dniu szusowania? Atrakcji nie brakuje. Niemal przez cały sezon na głównym placu w mieście organizowane są imprezy dla wszystkich turystów. Przygotujcie się na tańce, animacje, zabawy dla najmłodszych itd.

A jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na sport - proszę bardzo! Do dyspozycji wszystkich odwiedzających Andalo jest kryty basen, lodowisko, sala gier dla najmłodszych. Wieczorem natomiast można miło spędzić czas w dwu poziomowej dyskotece o nazwie La Flaca.

Informacja turystyczna

Via Ponte Lambin, 27 - c / o The Rocky Garni - Andalo (TN)
Tel. 0039 0461 585588 lub 585298
Fax 0039 0461 585707
info@paganella.net
www.paganella.netReklama