Inne
Reklama
Inne
Inne

Courchevel nie jest miejscowością z długimi tradycjami. Jako ośrodek turystyczny zaczęło funkcjonować w 1946 roku. Szybko jednak zajął niezwykle ważną pozycję na mapie Francji. W całym regionie Trzech Dolin narciarze znajdą aż sześćset kilometrów tras zjazdowych

Nietrudno się domyśleć, że można w nich przebierać jak w ulęgałkach. Są i te dla początkujących, i dla dzieci, i dla średniozaawansowanych i dla tych, których umiejętności pozwalają na szusowanie czarnymi szlakami. Zobacz mapę

Uwaga! To nie jest miejscowość dla osób z cienkim portfelem. Większość miejsc noclegowych znajduje się w hotelach o wysokim standardzie, co odbija się na ich cenie. Do wyboru również są komfotrowo wyposażone domki.

Ale za te pieniądze otrzymujemy do dyspozycji znakomicie przygotowane i monitorowane trasy zjazdowe, zaplecze gastronomiczno-rozrywkowe i znakomicie rozwiniętą sieć najnowocześniejszych kolejek i wyciągów.

Courchevel nosi nazwę kurortu nie bez kozery. Gdy już rzucimy deski z nóg, możemy oddać się zabiegom balneoterapii i masażom. Ośrodek dla narciarzy jest czynny od początku grudnia do końca kwietnia.

Choć Francja nie jest potęgą w skokach narciarskich, ma takie obiekty na swoim terenie. Jeden z nich - Tremplin Le Praz - jest właśnie w Courchevel. Wybudowaną ją w 1970 roku. Co roku na tym obiekcie rozgrywany jest jeden z konkursów letniej Grand Prix w skokach narciarskich.

Informacja turystyczna

Office de Tourisme
73120 Courchevel
tel. 0033 0 479 08 00 29
fax 0033 0 479 08 15 63
mail: info@courchevel.com
www.courchevel.com
Rezerwacja
tel. 0033 0 4 79 08 14 44