Utworzenie bazy poprzedziły długie przygotowania. Przez 10 miesięcy kilkudziesięciu wolontariuszy przeczesywało całą Polskę, by sprawdzić dostępność dla niewidomych, niesłyszących i poruszających się na wózkach turystów polskich hoteli, moteli, muzeów czy restauracji.

>>>Zobacz stronę turystykadlawszystkich.pl

Efektem ich pracy jest strona internetowa, na której można znaleźć informacje o 1578 obiektach noclegowych, 1857 restauracjach, kawiarniach i pubach, 234 biurach podróży, 126 firmach transportowych, 825 obiektach kulturalnych, 234 sportowych, 106 parkach (narodowych, krajobrazowych, miejskich), a nawet 57 szlakach turystycznych przystosowanych dla niepełnosprawnych.

Jednym z nich jest mająca blisko 2,5 kilometra trasa turystyczna w rezerwacie przyrody Biała Woda w Pieninach - jeden z najnowszych szlaków przystosowanych dla niepełnosprawnych. Łącznie jest ich w Polsce trochę ponad 150 kilometrów.

Mimo to w porównaniu z krajami Europy Zachodniej wypadamy pod tym względem nie najlepiej. W wiele mniejszej od Polski Słowenii jest prawie 100 kilometrów tras dla niepełnosprawnych, a we Francji przystosowano dla nich ponad 2 tysiące hoteli. Z kolei we Flandrii przeszkolono kilkudziesięciu przewodników dla niewidomych i niesłyszących turystów. W całej Unii Europejskiej 46 milionów niepełnosprawnych wydaje co roku na turystykę blisko miliard euro.