Poznaliśmy wyniki raportu, z którego wynika, które europejskie stolice są najpopularniejsze wśród zakochanych w mediach społecznościowych. Uwaga, na liście romantycznych miejscówek nie zabrakło Warszawy.

Reklama

Najpopularniejsze stolice Europy na oświadczyny

W najnowszym badaniu eksperci branży turystycznej z platformy Paris Ticket & Tours przeanalizowali atrakcyjność stolic Europy pod kątem liczby hashtagów na Instagramie, które odnoszą się do oświadczyn.

Jak prowadzono badania? Na początek sporządzono listę hashtagów związanych z oświadczynami. Na liście znalazły się m.in. takie zwroty jak #Capitalengagement, #Capitalmarryme, #Capitallovestory, #Capitalproposal" czy #Capitallove.

"Oświadczyny za granicą to zawsze bardzo romantyczne przeżycie, o którym marzy wielu z nas. Dlatego też tak fascynujące było obserwowanie, które europejskie stolice cieszą się największą popularnością wśród turystów właśnie pod tym kątem" - skomentowała wyniki badania Magdalena Petrusic, ekspert ds. podróży w Paris Tickets & Tours.

Paryż zaskakująco na trzecim. Na pierwszym…

Na pierwszym miejscu wśród stolic europejskich najbardziej kojarzonych z oświadczynami znalazła się Lizbona. W stolicy Portugalii z oświadczyn słynie punkt widokowy Miradouro das Portas do Sol oraz Ogrody Belém. Przy Lizbonie znalazło się aż 1.049.944 hashtagów związanych z oświadczynami

Na drugim miejscu, co dla wielu może być niespodzianką, Londyn. Stolica Wielkiej Brytanii kojarzy się raczej z pochmurną, deszczową pogodą, ale najwyraźniej zakochanym to nie przeszkadza. Miejscem, w którym turyści najczęściej się oświadczają, jest "Oko Londynu", czyli koło obserwacyjne "London Eye" oraz Ogród Kioto. Londyn "zebrał" ponad 1 mln hashtagów.

W badaniu ekspertów Paris Tickets & ToursParyż, który zazwyczaj kojarzy nam się właśnie z romantycznymi pobytami, znalazł się dopiero na miejscu trzecim z liczbą 1.011.970 hashtagów. Najbardziej romantyczne miejsca w stolicy Francji to wieża Eiffla, ale do oświadczyn dochodzi bardzo często także podczas romantycznego rejsu po Sekwanie.

Paryż, miasto zakochanych, znalazł się dopiero na trzecim miejscu najbardziej odpowiednich na oświadczyny miast świata / Shutterstock
Reklama

Czwarty na liście Berlin odnotował już "jedynie" nieco ponad 540 tys. hashtagów. Jednym z najbardziej romantycznych miejsc w stolicy Niemiec jest Pałac Charlottenburg. Piąte miejsce zajęła Andorra la Vella. Stolica Księstwa Andory położona w śródgórskiej kotlinie sama w sobie już jest romantycznym miejscem, a jej wyjątkową atrakcją jej kanał irygacyjny Sola.

Najbardziej romantyczne miejsca w Warszawie to…

Wiedeń, który ma nieco ponad 310 tys. hashtagów, uplasował się na szóstym miejscu listy romantycznych miast. Zakochani najczęściej mówią sobie "tak" w przepięknych Ogrodach Schönbrunn.

Na miejscu siódmym Madryt, a w nim ulubione miejsce zakochanych, czyli park El Retiro. Następny na liście jest Amsterdam, w którym najbardziej romantyczne miejsce, w którym można zadać to najważniejsze w życiu pytanie, to Most Bloemgracht.

Na dziewiątym miejscu Oslo, w którym do najbardziej romantycznych miejsc zalicza się Operę oraz parkFrogner.

W ten sposób dotarliśmy i do naszej stolicy, która znalazła się na miejscu dziesiątym. Warszawa skupiła wokół siebie dokładnie 105.516 hashtagów powiązanych z oświadczynami.

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego to jedno z najbardziej romantycznych i najpiękniejszych miejsc w stolicy / Shutterstock

Gdzie najczęściej pytamy: "wyjdziesz za mnie?". Nie tylko my, Polacy, ale i zakochani z całego świata, którzy przybywają do stolicy?

Jak wynika z badania, najczęściej wybierane na oświadczyny miejsca to platforma widokowa Kościoła św. Anny oraz ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, który jest zresztą zaliczany do największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w całej Europie.