W badaniu przeprowadzonym przez VisaGuide.World wzięło udział 1642 pasażerów z 53 krajów, którzy odbyli w 2023 r. przynajmniej dwie międzynarodowe podróże lotnicze.

Reklama

Stres na lotnisku

Twórcy badania chcieli wskazać te aspekty podróży lotniczych, które wywołują największy stres wśród pasażerów. Jak podał serwis ttg.news, do najważniejszych czynników stresogennych, zaliczono dużą liczbę pasażerów, rozległy i skomplikowany układ terminali, zatory na przestrzeni lotnisk, częste występowanie opóźnionych lotów oraz znaczną odległości od centrów miast.

Na samym szczycie listy najbardziej nieprzyjaznych pasażerom lotnisk na świecie znalazło się drugie co do wielkości lotnisko w Wielkiej Brytanii.

Najbardziej stresujące lotniska na świecie

Na miejscu pierwszym uplasowało się lotnisko Londyn Gatwick w Wielkiej Brytanii. Na drugim lotnisko w Stambule w Turcja. Pierwszą trójkę zamyka niemieckie lotnisko w Monachium.

Pierwsza dziesiątka to silna reprezentacja amerykańskich lotnisk. Na miejscu czwartym znalazło się lotnisko w Denver w USA, tuż za nimlotnisko Londyn Heathrow, drugie lotnisko z Wielkiej Brytanii.

Na miejscu szóstym lotnisko w Los Angeles w USA, za nami włoski port lotniczy Rzym Fiumicino. Na miejscu ósmym i dziewiątym kolejne dwa amerykańskie lotniska — Dallas Fort Worth i lotnisko Nowy Jork JFK.

Listę top 10 najbardziej stresujących portów lotniczych świata zamyka lotnisko Chicago O’Hare wStanach Zjednoczonych.