Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Maroko i Chorwacja już passe? Zobacz, gdzie teraz jeżdżą Polacy! ZDJĘCIA

30 sierpnia 2013, 12:09
Egipt przez ostatnich kilka lat zajmował czołową pozycję na liście czarterowej turystyki wyjazdowej. Tak dobre miejsce gwarantowała mu nowoczesna baza hotelowa, dostępności do pięknych plaż, ciepłego morza oraz pogody przez cały rok. A wszystko to w cenie za mniej niż 2 tys. zł za tydzień z pełnym wyżywieniem od osoby, nawet w trakcie wysokiego sezonu. Bo poza nim wakacje w tym kraju można było spędzić wydając połowę tej kwoty. Niestety z powodu zaostrzających się zamieszek Egipt trafił na listę tzw. krajów, które warto omijać planując wypoczynek. Oczywiście z powodu tego, że nie jest tam już bezpiecznie.
Egipt przez ostatnich kilka lat zajmował czołową pozycję na liście czarterowej turystyki wyjazdowej. Tak dobre miejsce gwarantowała mu nowoczesna baza hotelowa, dostępności do pięknych plaż, ciepłego morza oraz pogody przez cały rok. A wszystko to w cenie za mniej niż 2 tys. zł za tydzień z pełnym wyżywieniem od osoby, nawet w trakcie wysokiego sezonu. Bo poza nim wakacje w tym kraju można było spędzić wydając połowę tej kwoty. Niestety z powodu zaostrzających się zamieszek Egipt trafił na listę tzw. krajów, które warto omijać planując wypoczynek. Oczywiście z powodu tego, że nie jest tam już bezpiecznie. / Twitter
Egipt odpadł z listy najchętniej obieranych wakacyjnych kierunków przez Polaków. To zrozumiałe. Sytuacja w kraju nie sprzyja spokojnemu wypoczynkowi. Ale nie tylko Egipt stracił na znaczeniu. Jakie kraje najchętniej wybierają dziś polscy urlopowicze?
Reklama
Reklama
Tematy:
Chorwacja tunezja Bułgaria Maroko urllop Egipt
Reklama

Komentarze (19)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • emir
  2013-09-02 10:55
  No tak na gwałt zbiorowy to tylko do Indii.
  0
  zgłoś
 • Aha
  2013-09-02 08:11
  Przeciętny Polak spędza wakacje na RODOS. To znaczy: Rodzinny Ogródek Działkowy Ogrodzony Siatką...
  0
  zgłoś
 • jacek43
  2013-09-02 07:36
  fragment orędzia z serii OSTRZEŻENIE, które otrzymuje Maria Bożego Miłosierdzia- Druga pieczęć: III WOJNA ŚWIATOWA środa, 16.05.2012, 03:10 Moja najukochańsza córko, muszę poinformować cię, że trzecia WOJNA ŚWIATOWA wkrótce ukaże się światu. Jak widzisz, dziś rano, płyną Moje łzy.* Druga Pieczęć wkrótce zostanie złamana, jak przepowiedział Jan Ewangelista w Księdze APOKALIPSY. Rozpocznie się ona w EUROPIE. Przyczyną będzie system BANKOWY i NIEMCY po raz kolejny wezmą udział w tej tragedii, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach. Kiedy się rozpocznie, w dużym stopniu będzie to z powodu oszczędności w gospodarce, a katastrofa wpłynie na GRECJE z wielkim opadem RADIOAKTYWNYM we FRANCJI. Bliski Wschód będzie również zaangażowany z IZRAELEM i IRANEM w wojnę, a SYRIA odegra poważną rolę w upadku EGIPTU. Moja córko, budzę cię, by ci to powiedzieć, nie żeby straszyć, ale wzywam do wielkiej MODLITWY za Europę w tym czasie. Z powodu WOJNY i braku pieniędzy, dużo zbiorów zostanie utraconych, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej PIECZĘCI oznaczającej GŁÓD. Dlatego teraz wzywam wszystkie dzieci Boże, aby próbowały magazynować suszoną i nie łatwo psującą się ŻYWNOŚĆ do wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby uprawiać własne zbiory, jeśli to możliwe. Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia. Efektem tej WOJNY będzie to, że Mój KOŚCIÓŁ na ziemi, będzie wciągnięty do jednego ŚWIATOWEGO kościoła, w imię zjednoczenia. To zjednoczenie czyli fałszywy pokój, staną się rzeczywistością, w której ANTYCHRYST ujawni się, by stworzyć fałszywy pokój i tak zwany koniec wojny. Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni aż CHINY i ROSJA zaangażują się w sprawy świata. Będą one stanowić zagrożenie dla BESTII Z DZIESIĘCIOMA ROGAMI - EUROPY i przejmą nad nią kontrolę, aby wprowadzić KOMUNIZM. Czerwony smok- CHINY, już zdobywają silną pozycję w świecie ze względu na ich kontrolę światowych finansów. Czerwony smok i "Niedźwiedź", którym jest ROSJA nie kochają Boga. Są one kierowane przez ANTYCHRYSTA, który pochodzi ze WSCHODU i kryje się za zamkniętymi drzwiami. Kiedy te proroctwa zaczną się spełniać cały świat uwierzy w te orędzia. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości.(...)Wasz Jezus
  0
  zgłoś
 • do:ewa koby
  2013-08-31 21:10
  Co Ty sie kobieto wyglupiasz? Przeciesz jak wstapia beda kasowac.
  Wszystkim chodzi tylko o kase i dojenie Niemcow!
  0
  zgłoś
 • fakty bez glupot
  2013-08-31 21:06
  re ~ewa koby2013-08-31 20:18
  Obudzilas sie z hibernacji?? Od 01.07.2013 HR jest w Unii. Jesli chodzi o Chorwacje ma niezastapione morze i wyspy. Polecam! UE nie POlecam!
  0
  zgłoś
 • ewa koby
  2013-08-31 20:18
  najpiekniejszy kraj europy to chorwacja jeszcze nie unia b bbbbbblagam wszystkich chorwatow o nie wstepowanie do uni
  0
  zgłoś
 • do:właśnie wróciłem z Hurghady
  2013-08-31 17:18
  Jak mozna pojechac na urlop do kraju w ktorym gina ludzie, cywilisci,-kobiety i dzieci. Sumienia nie macie!
  0
  zgłoś
 • Hrvat
  2013-08-31 10:42
  I znowu opluwanie... każdy temat dobry... żalmi was,,,
  0
  zgłoś
 • SPOSTRZEGAWCZY
  2013-08-31 09:55
  te wszystkie wyjazdy organizowane sa dla10% POLAKOW wszelkiej mascci zlodzei. urzedasow dobrze oplacanych przez PO I PSL.RESZTA TRAKTOWANA JEST JAKO CIEMNA HOLOTA CELOWO SLABO WYNAGRADZANA SLABO ODZYWIANA PRACUJACA JAKO NIEWOLNICY W ZAKLADACH PRZEKSZTACONYCH PRZEZ OBYDWIE NOMENKLATURY DLA SWEGO NIEZASLUZONEGO DOBROBYTU.
  0
  zgłoś
 • ~~
  2013-08-31 07:31
  Wybierają takie, gdzie można ciężko, ale godnie zarobić.
  0
  zgłoś
 • właśnie wróciłem z Hurghady
  2013-08-31 00:54
  To bzdura, że Egipskie kurorty nie są bezpieczne. W Hurghadzie nic niebezpiecznego się nie dzieje. W czwartek późnym wieczorem poszedłem z żoną na kawę i sziszę do Sakkali, czyli do samego centrum miasta. Nie spotkaliśmy po drodze ani na miejscu żadnego turysty ale też i niczego niebezpiecznego. Raz przejechał patrol policji w transporterze opancerzonym - to wszystko. W Egipcie trwa teraz ogromny kryzys turystyczny. Hotele są zamykane jeden po drugim ze względu na małą liczbę gości. Od rezydenta usłyszałem, że teraz leżaki rezerwują gości a nie odwrotnie. Lokalnym drobnym przedsiębiorcom pozostaje tylko liczyć straty. Mnie osobiście najbardziej szkoda tych, którzy oferują przejażdżki na wielbłądach lub konno - nie mają teraz za co wykarmić zwierząt, a bardzo często (szczególnie w Hurghadzie) zwierzęta te zawsze były bardzo zadbane.
  Wiadomo, że teraz w Egipcie nie da się zwiedzić zabytków, ale hotele są na bardzo wysokim poziomie i w tej chwili oferują bardzo korzystne ceny. Korzystają teraz na tym głównie Niemcy i Francuzi, bo ich jest teraz najwięcej w kurortach. Rosjanie lada dzień wznowią loty, Anglicy podobnie. Naprawdę warto w tej chwili skorzystać z tych pustych hoteli - wyjątkowa okazja, by naprawdę wypocząć.
  0
  zgłoś
 • czesiek
  2013-08-30 22:01
  Polecam Łebę z ruchomymi wydmami , Giżycko z ładnymi jeziorami a zwiedzanie to kopalnia soli Kłodawa i piramidy a właściwie jedna w Rapie . Baraninę jeść i leżeć na ciepłej plaży za małe pieniądze to Turcję polecam .
  0
  zgłoś
 • realista
  2013-08-30 21:17
  Stek bzdur. Zamiast pisac takie bajki lepiej przytoczcie wyniki turoperatorów gdzie na prawdę ludzie jeżdżą. Wg mediów Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym pełnym majętnych ludzi tymczasem przeciętna płaca netto wynosi nieco ponad 600euro, a jak wiadomo 3/4 Polaków nie zarabia nawet tej średniej. Autorzy artykułu chyba nie są świadomi ile kosztuje wycieczka na tydzien w Tajlandii, albo jakie są ceny we Francji. Co do samej Francji to wg tamtejszego ministerstwa turystyki turyści z Polski to zaledwie ok 62 tys osób rocznie z czego 74% przyjeżdża autobusem :)
  0
  zgłoś
 • Hrvat
  2013-08-30 20:55
  Ble, ble, ble...!!! I tak Chorwacja jest najpiękniejsza!
  0
  zgłoś
 • viva travarica
  2013-08-30 19:17
  W tym roku Polakow w Chorwacji bylo ponad 60% gosci. Reszta to Czesi i Slowacy.Niemcow i Wlochow moze z 2%. Bylem tam i wiem co widzialem,na ulicach wszedzie polski jezyk...Sprawdz Baska Voda (Baszka Woda) Chorwacja!
  0
  zgłoś
 • bub
  2013-08-30 19:13
  Za płotem araby się zarzynają a szpaner wypoczywa .Ol inkluziw ;))) . W razie czego to rząd ich przywiezie.Czemu k...a mnie znad naszego morza nie chce przywieźć ? :(
  0
  zgłoś
 • aaa
  2013-08-30 18:10
  jak to gdzie ? do dupy
  0
  zgłoś
 • Wojtek
  2013-08-30 17:37
  Błędem było napisanie że tydzień z opcją all inclusive można było dostać w Egipcie za tysiąc zlotych poza sezonem.
  0
  zgłoś
 • cromaniaczka
  2013-08-30 12:43
  Głupstwa ! Byłam w tym roku w Chorwacji i nie zauwazyłam podwyżek! Nawet niektóre artykuły potaniały, a apartament siedmioosobowy ze wszystkimi wygodami miałam w lipcu za 100€. W ubiegłym roku podobny, z jedna tyko łazienką i bez zmywarki zapłaciłam o 19€ więcej, więc gdzie ta podwyzka panie Prezesie?
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama