Podróże pociągami PKP Intercity 1 czerwca br. będą bezpłatne dla osób do 16. roku życia - przekazał w czwartek przewoźnik. Zaznaczył, że oferta obowiązuje z okazji obchodzonego w sobotę Dnia Dziecka.

Reklama

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych i ich rodziców. Promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2 - podkreślił przewoźnik w komunikacie.

Jak wyjaśniono, aby skorzystać z darmowej podróży pociągiem, konieczne jest pobranie darmowego biletu w kasie biletowej w przypadku pociągów w kategorii EIP, a dla przejazdów pozostałymi połączeniami - w kasie lub w pociągu u konduktora. Dodano, że przy kontroli biletowej - poza biletem - konieczne jest też okazanie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Przewoźnik zaznaczył, że za wystarczający dokument potwierdzający wiek może zostać uznany dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna i książeczka zdrowia.

PKP Intercity dodało, że dzieci do 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą w wysokości 100 proc. przez cały rok.

Reklama

Rodzice, dziadkowie oraz opiekunowie, którzy planują 1 czerwca wybrać się w podróż koleją, mogą skorzystać z promocji skierowanych do rodzin i grup, a dziecko korzystające z darmowego biletu w promocji z okazji Dnia Dziecka może być jednocześnie uczestnikiem Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny oraz Taniej z Bliskimi - podał przewoźnik.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie.