Oto kilka z nich:

Ciechocinek. To jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce, słynące z leczniczych solanek i borowin. Emeryci chętnie korzystają z zabiegów balneologicznych, kąpieli solankowych i borowinowych, które wspomagają leczenie chorób reumatycznych, układu krążenia i skóry.

Reklama

Busko-Zdrój. To uzdrowisko słynie z unikalnych wód siarczkowych, które mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i regenerujące. Emeryci korzystają z kąpieli siarczkowych, inhalacji i okładów borowinowych, które pomagają w leczeniu schorzeń reumatycznych, układu oddechowego i skóry.

Lądek-Zdrój. To malownicze uzdrowisko położone w Kotlinie Kłodzkiej słynie z leczniczych wód radonowych, które mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i uspokajające. Emeryci korzystają z kąpieli radonowych, inhalacji i okładów borowinowych, które pomagają w leczeniu schorzeń reumatycznych, neurologicznych i układu krążenia.

Ranking sanatoriów dla seniorów. Tam emeryci jeżdżą najchętniej

Kołobrzeg. To nadmorskie uzdrowisko przyciąga emerytów swoim mikroklimatem, bogatym w jod i sole mineralne. Kuracjusze korzystają z kąpieli solankowych, inhalacji, spacerów brzegiem morza i zabiegów fizykoterapeutycznych, które wspomagają leczenie chorób układu oddechowego, krążenia i skóry.

Krynica-Zdrój. To górskie uzdrowisko, otoczone lasami i górami, oferuje emerytom korzystny mikroklimat, bogaty w tlen i olejki eteryczne. Kuracjusze korzystają z inhalacji, spacerów po górach, kąpieli mineralnych i zabiegów fizykoterapeutycznych, które pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego, krążenia i nerwowego.

Oprócz wymienionych powyżej, wiele innych sanatoriów w Polsce cieszy się popularnością wśród emerytów. Warto zwrócić uwagę na ofertę uzdrowisk w Połczynie-Zdroju, Inowrocławiu, Rabce-Zdroju, Dusznikach-Zdroju czy Nałęczowie.