Międzynarodowe pismo branży turystycznej "Conde Nast Traveller" wybrało położoną w pobliżu Lagos plażę Dona Ana za najpiękniejszą nie tylko na terenie Portugalii, ale również na świecie. W uzasadnieniu werdyktu wskazano, że posiada ona niezwykłe walory przyrodnicze.

Reklama

"Dona Ana błyszczy niezwykłym turkusem swoich wód przylegających do jej naturalnych, silnych skarp, przy których dzieci mogą się bezpiecznie bawić przez cały dzień" - napisał magazyn "Conde Nast Traveller".

Wśród innych wyróżnionych portugalskich plaż znalazła się Santa Cruz położona około 60 km na północ od Lizbony, a także usytuowane na południowym wybrzeżu Portugalii plaże Amado i Alemao. Wśród ich zalet jury wymieniło atrakcyjną lokalizację, piękno okolicznego pejzażu oraz dogodne warunki do uprawiania sportów morskich.

W klasyfikacji "Conde Nast Traveller" wyróżnione zostały m.in. plaże Wenezueli, Meksyku i Wietnamu. Spośród europejskich plaż w czołowej 50 świata znalazły się plaże w Holandii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Turcji, a także Serbii.